| anonim_4396 a întrebat:

Heii ....Cine ma poate ajuta cu niste informatii despre Facultatea de Limbi si Literaturi Straine Bucuresti. As fi interesata in ceea ce priveste admiterea. De exemplu daca vreau sa dau examen de admitere la engleza si romana in ce consta acest examen.Stiu programa dar nu stiu exact cum se da examenul. Am auzit varianta ca se da un test grila, este adevarat? Ce stiti? Unde as putea gasi niste exemple de teste? Am cautat peste tot dar nu gasesc. Pot gasi la facultate o carte sau ceva de genul? Eu vreau sa dau examen pentru a intra la Engleza-Japoneza. As dori mai multe detalii despre aceasta facultate.Tot ce stiti este bine venit. O seara buna tuturor. :*

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Din cate stiu cei de la Filologie aveau o brosura cu teste. Incearca la facultate.Vezi ca si pe site exista ceva subiecte si bareme de anul trecut:http://litere.ro/admitere/licenta.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma refer la aceasta facultate http://www.limbi-straine.ro/