| Mălinuşaaa a întrebat:

big hug Voi ce gen de muzica ascultati?big grin eu spre exemplu prefer aproape toate genurile :X
P. S:stiu ca o sa primesc rasp cu" cu ce te ajuta pe tine asta " sau "ce te intereseaza" dar blushing nu stiu vrea sa vad ce genuri se asculta mai mult.pentru ca am compus o melodie care toti spun ca e faina cei care au asculatat`obig grin

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Ascult cel mai mult rock. mi se pare ca este muzica de calitate ( asta insa nu inseamna ca nu-mi plac si alte genuri ). ideea este ca majoritatea vad rock-ul putin cam ciudat si stramba din nas cand aud " stii, eu ascult rock ". rock-ul nu inseamna doar sa ti se urle in creieri, si niste disperati sa se agite si sa dea din cap pe scena. rock-ul este expresiv, poti exprima orice fel de sentiment, plus ca fiecare melodie are o poveste in spate. fie ca este vorba despre ceva trist ( si aici si instrumentalul este mai linistit ), fie ca este vorba despre aratarea furiei ( unde cantecul este putin mai ritmat ), versurile exprima cele mai ascunse ganduri, scrise alb-negru pe hartie, si apoi cantate din tot sufletul. sincer, la celelalte genuri de muzica, desi am mai vazut destul de multe cazuri, majoritatea artistilor nu pun suflet in ceea ce canta, nu traiesc muzica.
mai pe scurt ar fi ca prefer genurile de muzica naturale, cu voci bune, artisti in adevaratul sens al cuvantului, si persoane care au o pasiune pentru ceea ce fac, nu fac doar de ochii lumii sau doar pentru bani. o muzica in care la un moment dat sa se vada daca ai talent sau nu, daca stii sa canti live, sau daca stii doar sa te batai pe scena. [ aici fac referire la genurile comerciale... ] tongue. doar parerea mea personala. kiss

1 răspuns:
| No a răspuns:

Ascult numai pop, rock si orice tine de dance \m/