| allemyl a întrebat:

Heii! Daca aveti putin timp sa ma ajuati. Am un prieten cu care ma inteleg foarte bine. Vorbim orice, radem, glumim, ne facem complimete, ne trimitem pupici (eu il plac si cred ca si el, nu stiu sigur..si nici nu vreau sa il intreb pentru ca mi-e frica ca pe urma sa nu vorbeasca cu mine),in fine, si dintr-o data, nu-mi mai raspunde(Asta cand vorbim prin mesaje), si s-a intamplat de mai multe ori.Mentionez ca mai are inca 2 prietene cu care se intelege la fel de bine(cu una am auzit ca au fost impreuna, dar amandoi neaga asta, si pareau destul se sinceri, deci nu cred,si pe cealalta a spus ca o iubeste dar doar ca pe o sora, atat,si nu cred ca ar fi ceva intre ei.)Oricum, mai am o amica care imi spunea acum cateva zile ca, virgula, crede ca ma place. daca ar fi asa, de ce vorbeste atat de frumos cu mine si apoi nu mai spune nimic? (Scuze daca am gresit categoria)

10 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Paote ca si pe tine te vede doar ca pe o buna prietena cu care poate sa vorbeasca orice si sa glumeasca. Poate era cu alta atunci cand nu iti raspundea. Daca nu iti da prea multa atentie nu trebuie sa umbli tu dupa el. E posibil sa fie player, si nu cred ca ti-ar placea asta. Poate ca ar trebui sa il vezi si tu doar ca pe un prieten, si sa astepti sa il cunosti mai bine in cazul in care va fi vreodata vorba de vreo relatie.

| Gabi19971983 a răspuns:

Pai eu zic ca daca neaga amandoi, sunt si in continuare impreuna.Sau nu stiu.
Am si eu aici un baiat care imi placea enorm de el, am facut greseala de a-l intreba daca are prietene, el nu.
Daca dupa care mi-am intrebat absolut toate prietenel de aici, care le cunoaste si el.
Si asa am aflat ca el a fost impreuna cu toate.
Dragut, nu? Nici ele nu stiu intre ele, asta.Nu stiu, dar mie nu mi se pare in regula, ca un baiat care a fost iubitul unei prietene a mea cea mai buna(de fapt mai multe0 acum sa nu recunoasca nimic, si sa fiu si eu cu el.
Nu, nu, nu.Macar bunul simt de a recunoaste. Stii cum, una dupa alta.Next,Next.
Daca nu te mai baga in seama(chiar si prin sms), atunci ignora-l si tu o perioada, asa ca daca chiar te va place cu adevarat, va veni el la tine, si atunci sa zicem ca poti accepta daca intr-adevar il placi.
Succes, daca vrei sa te mai ajut cu ceva, spune-mi.
Funda?

| allemyl explică (pentru Gabi19971983):

Ar fi ceva, insa nu e vorba ca nu ma baga in seama, el incepe de multe ori conversatia, dar o termina brusc, fara "Pa-pa :*" sau. etc., pur si simplu nu mai spune nimic.O sa tin cont de parerea ta, poate voi mai primi cateva raspunsuri care ma vor ajuta, daca nu, fundita iti apartine. (Si nu, nu e deloc dragut nici ce ti s-a intamplat tie, insa la mine, cele 2 nu imi sunt chiar bune prietene, adica doar ''Buna, ce faci?" si atat.

| Gabi19971983 a răspuns (pentru allemyl):

Inteleg. Daca mai vrei sfaturi, sunt disponibila! happy

| allemyl explică (pentru Gabi19971983):

Multumesc, voi tine cont! :*

| Gabi19971983 a răspuns (pentru allemyl):

Cu placere, draga mea!

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Bai nene!, esti cu probleme!?, du-te si spune-i direct in fata-Ba! mie i-mi place de tine!, vrei sa fi prietenul meu?
Ce atata tevatura pentru o intrebare simpla...Hai succes!

| allemyl explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Daca era asa simplu o faceam. Mersi oricum happy

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru allemyl):

Pai e chiar simplu!
Nu spune nimeni ca trebuie sa ii spui neaparat direct!
Uite cum am facut eu lu nevasta-mea.,
Hei draguta!, uite ce e, eu vreau sa scap de una tampita de aici(serviciu)care se cam tine de mine scai si vreau sa ma vada cu tine sa creada ca suntem impreuna! BAM!
dupa 9 ani de casnicie i-am spus adevarul., dar nu mai conta oricum.,
E!? cum ti se pare treaba? e o solutie totusi..Hai succes!

| Anooniima a răspuns:

Da-mi un mesaj privat si te ajut eu happy si eu trec prin asta oh go on tot cu cel mai bun prieten oh go on