| aalwayss a întrebat:

Heii!
De cateva saptamani mi se accentueaza cosurile pe frunte. Tin sa spun ca am si breton si cam transpir pe sub breton la ora de sport pentru ca joc handball. Dar imi este foarte rusine sa il tin intr-o parte.in weekend il mai tin intr-o parte asa putin cand ies, dar mi-au trecut doar acolo unde am tinut bretonul intr-o parte iar in cealalta parte pe frunte s`au "transformat" cosurile in niste bube rosii :-&. Cum pot sa scap de ele, ca tot ma chinui crying?

Răspuns Câştigător
| 37celsius a răspuns:

Cel mai bine e sa il ridici pe tot, sa il dai peste cap si sa il prinzi cu o agrafa, daca tie rusine in public fa asta acasa. Ia o crema pentru cosuri sau sa te speli des cu sapun pe frunte sa ti se usuce. Mai merg si mastile de fata

5 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Cu zineryt pentru cosuri...

| ionut1369 a răspuns:

Incearca ceva solutii de cosuri si spala-te cu sapun dove.le mai usuca.eu asa faceam cand imi apareau

| HD_9182 a răspuns:

Deci ti-ar trebuie niste lotiuni sau creme...cumpara si clearsil nu ii scump [alege dupa tenul tau [sensibil, normal, gras]
sau crema pentru imperfectiuni. si incearca sa nu mai mananci toate prostiile [in special tot ce ii snacks, chips,] si sa nu mai beo cola sau sucuri cu acid prea des. plus ca trebuie sa te spele pe fata de mai multe ori, ia-ti si un sapun de fata.

| Dianaa94 a răspuns:

Pai tocmai de asta leai facut.Ai breton.Si de la caldura... apar mai multe.am citit cate ceva si din cauza transpiratiei apar.din moment ce ai breton transpiratia,("mizeria") "irita" pielea.Si uite asa apar cosurile. Deci prinde-ti bretonul (cel putin cand stai acasa si dati cu ceva pentru cosuri)

| iuli a răspuns:

Eu folosesc Zineryt pentru cosuri si chiar m-a ajutat si mai cunosc si alte persoane care l-au folosit si care sunt foarte multumite.
Il gasesti in farmacii si costa cam 30-40 de lei.