| BloomyxD a întrebat:

Heii! De curând m-am gândit să strâng nişte bani ca să-mi cumpăr un aparat foto semiprofesinal second-hand. Am găsit pe tocmai.ro de la 400-600 lei. Şi am mai găsit unul de la Sony ( care nu e profesional) de 10.1 megapixeli cu 300 lei. Ştiu, mai bune sunt cele semiprofesionale dar problema e că mi-au mai făcut nişte telefoane cu ochiul :)) şi nu ştiu ce să cumpăr. Telefon am, nu chiar unul excelent dar nu ştiu ce să cumpăr. Aparatul foto cel vechi (unul de la Sony ca ăsta http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/55/sony-cy bershot-w130.jpg s-a stricat) şi aş avea nevoie de aparat. Dar problema e alta. Eu am doar 14 ani :))... cu să strâng bani? O să le cer rudelor dar cât să le cer ca să ajung la suma dorită..nu pot să profit. Altă modalitate de a face bani îmi puteţi spune? Şi mai poteţi spune dacă se merită banii?

3 răspunsuri:
| 00Criss00 a răspuns:

E mai bine sa strangi bani la ziua ta sau sa le ceri parintlor...dar nu ti cumpara second ca nu s bune ...mai bine iti iei unul profesional chiar daca dureaza mai mult timp

| BloomyxD explică (pentru 00Criss00):

La câtă răbdare am eu... oh go on. Eu nu-s genul de persoană care să strângă bani. Cum pun mâna pe ei, imediat i-am şi cheltuit.

| NPI a răspuns:

Nu stiu cum sa stringi bani, dar iti zic, mai bine stringe bani de la ziua ta, si stringe acesti bani vreo 2-3 ani sh cumpara-ti un fotoaparat profesional si gata