| EmySmile111 a întrebat:

Heii.Imi puteti spune si mie niste statusuri?

3 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Pe o femeie o cucereşti uşor, dar o păstrezi greu.

| lacrima15 a răspuns:

Uneori distanta nu reprezinta nici o bariera. Uneori distanta dintre trupuri e legatura dintre suflete

Cand tu ai o suparare numai eu stiu ce te doare, si atunci cand dai de greu langa tine sunt mereu
Ca sa obtii fericirea suprema trebuie sa ai pe cineva cu care sa o imparti
Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi
Zâmbetul ei de copil nu se răzbună, te face să te simţi cel mai puternic om când o ţii de mână
Să preţuieşti mai mult dragostea care ţi se oferă decât una pe care trebuie să o cucereşti!
Dragostea este forta care poate misca Universul! Iar pasiunea o consecinta a sa
Timpul decide când să cunoşti pe cineva, inima pe cine să păstreze
Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face
Intro lume in care ne iubim si tu ma stii ma ai, ma ai, iar eu... eu te privesc si nu mi'ajunge, te simt si nu ma satur, te am, si te mai vreau... te iubesc
Nu uita candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii...
Iubirea-n general e ca un joc de carti, vezi cum le imparti c-o sa primesti dragoste din parti
Uneori iti ajunge doar cateva secunde sa ii spui cuiva ca il iubesti... Dar iti trebuie o viata ca sa-i demonstrezi...
Uneori din prietenie se naste si dragoste
Poate crezi ca te ignor, dar in interiorul meu as da orice sa vorbim
Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!
Daca vrei sa fiu a ta, tine-ma langa tine si nu ma da nimanui!
Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted
Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este... sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii
Iubirea este ca si cele cinci paini si doi pesti. Nu incepe sa se inmulteasca pana nu o dai altora
E un chin in vis desprins... Din subconstient ca as vrea sa nu te pierd... Sa te am permanent
Tot ce am mai bun... esti TU!
Din sutele de persoane pe care le cunosc imi ajunge una singura sa ma iubeasca asa cum sunt Sa stiu ca ar merge cu mine pana la capatul pamantului
Nimeni nu-mi poate fura zambetu care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!
Esti atat de dulce cand imi spui ca ma iubesti, cand spui ca fara mine nu poti sa traiesti
Ia-ma de mana si sa facem o plimbare, sa fim doar tu cu mine pana la rasarit de soare, fara prieteni, fara bani, fara timiditate, fara telefoane mobile si-apeluri ratate
Cand iubiti o persoana chiar daca va face sa suferiti, tot pe umarul ei va doriti sa plangeti, chiar daca v-ar face ceva ingrozitor, tot in bratele ei va doriti sa gasiti consolare...
Iubirea este un mod de a te comporta, nu un sentiment. Este felul in care te trateaza cineva in fiecare zi, toata ziua... nu doar atunci cand ii merge bine.
Oriunde te duci, oriunde te afl te simt foarte aproape chiar si cand esti departe
Fata visurilor mele a fost gasita. Multumesc la toate, sunteti libere!
Daca as putea fi acolo... nu ar mai fi asa... Si pun pariu ca prezenta mea ar schimba ceva
Nu poti da vina pe gravitatie daca dragostea este cea care te doboara

| lacrima15 a răspuns:

♥ Cand ai pe cineva langa tine. Si nu stii sa apreciezi. Realizezi ce greu ti.e fara el. Dupa ce il pierzi.

♥ Dilema ta sunt eu! Fosta prietenului tau day dreaming...

♥ Decat sa minti, ca nu vrei, sufletul tu sa mi-l iei,

Mai bine pleci si ne oprim, o sa doara mai putin.

Telefonul il strang cu obsesie in mana ..Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost, si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi.

♥ Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!