| PunkGirl2013 a întrebat:

Heii...in tabara de ski am cunoscut un baiat Matei. vreau sa stiu daca ma place. uitati cateva semne:ma tachineaza, cand ma uit la el da din sprancene si zambeste, se mai uita cateodata in ochii mei si mai imi zice niste chesti...cand am plecat din tabara a zis ca ii pare rau(in gluma cred) si in timp ce imi luam geaca si ieseam pe usa se uita atent la mine..si i-a cerut unei fete nr meu de tel ca sa imi faca o farsa..eu nu ii raspundeam ci niste prietene dar el tot vroia sa vorbeasca cu mine...Dar faza e ca mai apare o fata Irina.Cu care vorbeste ff mult si glumeste cu ea si se mai si uita la ea.sad cum sa ii zic ca il plac si credeti ca ma place pe mine sau ea? Fundaa

Răspuns Câştigător
| Bufferia a răspuns:

Te place... Nu lasa timpul sa treaca pe langa tine, spune-i. Daca te refuza, el pierde, dar din semne, iese ca te place mult dar ii e frica sa recunoasca.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Deocamdata avem un baiat care simpatizeaza doua fete si nu are o relatie cu vreuna. Incearca sa vorbesti cu baiatul, nu in joaca asa cum face el, serios.Ii vorbesti, schimbati numere de telefon, va sunati, poate va si intalniti. Si cine stie? Poate sa apara si relatia.

| Serree a răspuns:

Paii spune-i direct, daca nu te place asta e dar daca te place si asteapta sa faci tu primul pas.Mai bine te duci si ii spui.

| ღcamyღ a răspuns:

Păi vorbește cu el, cunoașteți-vă mai bine întreabă-l lucruri despre el și după întrebă-l dacă te place sau spune-i tu, iar dacă nu te place veți rămâne prieteni și poate o să ajungă să te placăwinking
Succes!