| daiana15 a întrebat:

Heii! happy Ma enerveaza parintii mei la culme I don't want to see. Deci de cand sunt mica(clasa I) m-au pus sa invat. Tata nu a contribuit cu nimica(adica sa ma ajute la ceva de la scoala) doar mama. si am tot invatat sperand ca odata si odata vor zice ca sunt mandrii ca am invatat atata dar acum is tot mai mult cu gura pe mine. Si in 20 si 22 iunie mai am si capacitatea.Si tata cu toate ca nu m-o invatat nimica sta si el si imi tot comenteaza, si mama acum zice ca de fiecare data sa invat ca apoi nu va mai trebui sa invat(adica la liceu) dar i-am tot zis ca nu-i adevarat ca asa ai tot zis si de fiecare data apoi m-ai pus iar sa invat. Si acum tata zice ca daca nu iau nota mare la capacitate, daca nu intru la un liceu bun nu o sa mai am vacanta si chestii din astea chatterbox.(mentionez ca am toate mediile generale V-VIII peste 9). Ce mi-ati sugera ca sa fac.in afara ca sa-i ascult ca au dreptate ca ei intotdeauna nu sunt multumiti.adica lor li se pare putin daca fac intr-o zi(prima zi de recapitulare pentru capacitate) un model de evaluare la lb romana si invat(recapitulez) toate formulele matematice care exista! Mentionez. Nu merg la petreceri excesiv ca sa se spuna ca sunt o fire salbatica.
Va rog ajutor! sad :O3

Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Imi pare rau de tine, nu stiu daca exista vreo rezolvare pentru problema ta, iti spun din proprie experienta, poate totusi incearca sa discuti cu ei si sa le spui ca trebuie sa faci si tu cate o pauza, sa-ti mai limpezesti mintea, cu toate ca nu cred ca o sa ai vreo sansa, oricum iti urez bafta la capacitate, sigur vei lua note mari.