| vivigreen a întrebat:

Heii! Ma gandeam sa-mi cumpar un ipod touch 4 dar faza e ca nu am banii necesari si eu mi-as dori sa-l cumpar pana la Craciun, deci nu prea am timp sa strang. Ma gandeam sa-i cer banii lui tata si apoi sa-i dau eu inapoi cand pot (si asta sigur).Voi credeti ca ar merge sa il conving asa? Ce alte metode ar fi?

2 răspunsuri:
| DannaK a răspuns:

Eu cred ca il convingi daca iti si cauti ceva de munca ...altfel ai sa ii restitui banii peste cativa ani laughing... ori poti sa ii promiti ceva ce isi doreste el de la tine si sa te tii de cuvant.

| Petrutza707 a răspuns:

Poti sa faci si asa, dar nu cere mult si daca esti la scoala fa cum fac eu ca sa-mi iau tot ce vrea. Depinde cati bani iti da pe zi sa daca iti mai raman abtine-te din ai cheltui sa asa strangi pana la Craciun ( sigur mai ceri de la ai tai)