| Swwetly a întrebat:

Heii TPU, am mare nevoie de ajutorul vostru! Sunt la profil tehnic la fabricarea produselor din lemn trec în clasă a11a și am de dat bacul romana, mate, chimie, fizica sau bio la alegere, iar eu la mate nu știu nimic, nimic nici împărțiri sa fac nu mai știu.Și m-am gândit să mă mut la un alt liceu care nu pune baza pe matematica sa pot lua bacul sa îl dau la romana, istorie și logică dar îmi este foarte frica că nu mă voi descurca și vor rade copiii de mine daca nu învăț având în vedere că e un liceu mai bun. Știu că am posibilitatea să mă mut dar nu știu cum să fac, mă duc direct la secretariat?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Vei da la bac M Tehnologic, cea mai usoara varianta de bac.
E de ajuns sa iti iei carti cu variante sau sa le iei de pe net, multe variante, foarte multe. Lucrezi mult, unde nu intelegi cauti explicatii pe net sau intrebi pe cineva. Daca lucrezi variantele alea si le stii poti sa iei si 10 la examen.
Nu te mai stresa, cine nu a luat nu a luat pentru ca nu a invatat.