| Sweet1993 a întrebat:

Heii TPU happy Am o intrebare in legatura cu un baiat... Imi place de el. suntem la aceeiasi scoala doar ca el este cu un an mai mare.sad Si chiar nu stiu cum sa ii spun. Nu ne cunoastem asa de bine. Cred ca lui ii place de alta fata din cate am observat la scoala. Credeti ca ar trebui sa incep sa vorbesc cu el si cu timpul sa ii spun ce simt? Cel mai bun raspuns primeste Funda~!

2 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pentru inceput,demonstreaza-i ca il placi! Nonverbal(prin gesturi).
Zambeste-i!
Priveste-l!
Cauta sa fii cat mai mult in prezenta lui.
Eventual, ii poti spune si ''Buna'' zambind!
Tu trebuie sa dai semne, nu sa-i spui. Te poti alege cu un refuz.
El va observa ca esti interesata de el, iar daca ii placi va lua masuri.
Daca nu, nu. Trebuie sa accepti.
Succes!