| TeenagexD a întrebat:

Heii TPU, am şi eu o întrebare şi sper să fiu ajutată.

Nu e lungă, dar chiar am nevoie de ajutorul vostru.
Deci :

; 3 Am stat cu un băiat 2 zile, dar mie nu mi-a plăcut de el. am făcut-o fiindcă era drăguţ şi că mi-a mărturisit că mă place de când am venit în şcoală. adică de 3 luni.
El e pe a 8-a.
În fine. să vă povestesc cum a decurs totul.:
El stătea cu o fată din a 6-a iar mie nu mi-a convenit aşa că l-am întrebat că de ce stă tocmai cu ea iar el mi-a răspuns că lui îi plăcea de fapt de mine, dar i-a fost ruşine să mă întrebe şi fiindcă nu a reuşit, a stat cu acea fată doar fiindcă nu a avut cu cine sta.
A spus că poate renunţa la orice fată pentru mine, doar dacă şi mie îmi place de el.
Sinceră să fiu, era drăguţ băiatul iar eu i-am răspuns că as dori să stau cu el.
In fine, am stat cu el 2 zile, dar după a făcut crize că de ce nu-i răspund la telefon, că nu-i spun cu cine merg şi că mă "încurc" cu fosta lui iubită, numind-o c***ă.
Apoi, m-au sunat nişte băieţi din clasa mea, şi cu un băiat X care mă place să ies în parca.
Mda, i-am spus şi lui apoi am ieşit, după care el m-a sunat intrebându-mă unde SUNT.
I-am spus unde mă aflu şi cu cine şi mi-a închis.
A doua zi, la şcoală mi-a trimis un mesaj că nu mai vrea să fie împreună cu mine.
Acel băiat X când a aflat că nu mai stau cu fostul m-a întrebat dacă vreau să fiu cu el...
Bine, e mai drăguţ, amabil, simpatic decât celălalt dar totuşi...

Îmi puteţi da un sfat?
Ce să fac în situaţia asta?
Scuzaţi greşelile, dar m-am grăbit.
FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| RaluLoveM3 a răspuns:

Poi, in primul rand daca tu crezi ca e doar dragut, nu o sa mearga pentru ca tie nu-ti place de el si nici nu o sa vrei sa te vezi cu el, chestii, asa ca... daca tu chiar vrei fa-o dar daca tu crezi ca e doar dragut si altceva, nu o face! Crede-ma iti spun din proprie experienta, o sa-ti fie si scarba sa-l saruti!winking :*

| TeenagexD explică (pentru RaluLoveM3):

Mda, la asta mă gândeam şi eu... :*
Oricum, mulţumesc pentru sfat şi chiar mă ajută.
FUNDĂ. :*

| RaluLoveM3 a răspuns (pentru TeenagexD):

Pup :*