| HArdMission a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o problema cu care sper sa ma ajutati.M-am certat urat rau de tot cu prietenele mele cele mai bune si am devenit dusmani. Acum imi fac fiecare moment al zilei (cand sunt la scoala) oribil.Pur si simplu imi e frica sa merg la scoala pentru ca ma gandesc doar la ce prostii ar mai putea sa faca cele doua scorpii, si problema si mai mare e ca diriginta mea le crede pe ele orice ar face chiar daca eu incerc sa ii explic ca e vina lor.
Am gasit o rezolvare la toate astea: Sa ma mut la alta scoala.Dar parintii mei nu vor, deoarece eu sunt dintr'o comuna unde e decat o scoala iar pentru a ajunge la scoala la care vreau sa ma mut trebuie sa fac naveta.
Deci.ce pot sa fac in legatura cu " dusmanii mei" sau cum sa imi conving parintii sa ma mute?

Răspuns Câştigător
| Scott a răspuns:

1. Nu trebuie sa te muti doar pentru doua fete...
2. Pur si simplu nu le baga in seama si nu le asculta. Cand ele iti vorbesc urat nu le acorda atentie, saluta alta fata/baiat...
3. S-ar putea sa imi spui ca oricine iti poate da sfaturile astea si ca eu ma inteleg bine cu toti prietenii mei. Nu e adevarat. Si eu trec prin acelasi lucru cu un baiat care se crede smecher. Si pur si simplu cand vorbeste el nu il bag in seama. Asta o sa le raneasca cel mai tare "la mandrie" pe fetele alea.
4. O optiune ar fi sa te impaci cu ele daca stii ca au un gram de creier si nu o sa te injure sau sa rada. De exemplu baiatul acela de care iti spuneam eu, nu ma impac cu el deoarece stiu ca in mintea lui bate vantul si nu pot discuta cu el.

Succes! Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Dar de ce nu te impaci cu ele? roaga-le frumos fa tot ce poti, daca nu merge roaga-i sa te mute frumos