| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am teza miercuri la romana iar profesoara a zis ca ne va da un citat pe care sa il comentam.In clasa ne.a dat ca exemplu unul despre nedreptatePuteti sa imi mai dati voi niste teme pe care le.ar putea da sa le comentam/?
De ex: nedreptate, frica, etc. Daca stiti sa imi dati exemple si de carti in care se regasesc ar fi perfect. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| ManGoLine a răspuns:

"De fiecare data altcineva citeste cartea"-Aurora Lyceanu
A scoate prietenia din viata e ca si cum ai scoate soarele din lume"-proverb.
Traieste ziua de azi ca si cum ar fi ultima, dar ai grija de viitor ca si cum ai traivescnic.

1 răspuns: