|

Heii TPU!

Cand ma uit in oglinda mi se pare ca nu arat asa bine, numai multe fete din clasa(si nu numai) imi zic ca arat bine si ca sunt frumos dar eu cred ca zic asa sa nu ma jigneasca (P. S sunt un pic blond cu ochi albastri )

8 Raportează Evaluează
8 răspunsuri:
| a răspuns:

Buna Cosmy:*

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine! Cand te uiti in oglinda sa spui" DA! Imi place cum arat, sunt multumit de mine si ma simt bine in pielea mea!". Asculta ce spun cei din jur: fetele de la tine din clasa, preitenii si familia. Sa sti ca noua, fetelor, nu ne sta in fire sa facem un compliment unui baiat daca nu este adevarat. Daca tu esti frumos si dragut, ele iti spun asta. Si din ce ai scris tu, ele chiar ti-au spus. Inseamna ca asa esti!
Baietii cu ochii albastrii ne farmeca doar printr-o privire. Daca esti putin blond, este si mai bine. Constrastul din ochi si ten este perfect. Sper ca pe viitor sa ai mai multa incredere in tine, sa gandesti pozitiv si sa te simti mai bine in pielea ta.

Sper ca te-am ajutat!:*

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Uneori nu suntem foarte multumiti de aspectul pe care-l avem, si asta numai pentru ca ne raportam la altii din jurul nostru. alte ori chiar ne dorim sa avem alt corp, si cu alte cuvinte sa fim alta persoana. in cazul tau, cred ca ar fi mai bine daca te-ai concentra pe ceea ce conteaza cu adevarat. este ma bine sa nu fi "frumosul frumosilor" dar totusi sa fi un baiat care stie sa respecte si sa se comporte, decat sa fii genul de baiat "perfect" si sa n-ai habar de nicio limita de maniere. fiecare arata bine in felul lui, si sunt sigura ca si tu la fel. chiar daca ni se pare ca nu suntem asa cum ne asteptam, de fapt noi ne dorim ceva mai mult doar din pesimism, din nemultumire. si asta este gresit. trebuie mereu sa avem incredere in noi, in ceea ce gandim, in opiniile noastre, in idealurile noastre, dar si legat de aspectul exterior. ideea este ca trebuie sa ne consideram speciali, pentru ca daca noi nu o vom face, nu cred ca ar face-o altii pentru noi. doar fi increzator ca cei din jur au dreptate si ca nu te minte nimeni, si aminteste-ti sa nu te descurajezi.

| a răspuns:

Cand stai acasa si te uiti in oglinda ai tendinta sa iti vezi toate defectele de 10 x mai mari sau sa iti creezi tu singur unele defecte. Daca o sa te focusezi pe calitatile tale, fii sigur ca acele calitati o sa iti eclipseze defectele.Si in plus chiar daca nu te-am vazut sunt sigura ca daca atata lume iti zice ca esti frumos mai mult ca sigur chiar esti.In concluzie @Cosmy.esti frumoshappy

| a răspuns:

Ai mai, ai venit aici ca sa te dai u mare ca ai ochi albastrii si par blond (baiatul perfect)?

| a răspuns:

Asculta i daca ti-ar fi zis ca arati urat
acolo undeva o fata ar fi zis ca esti fat frumos pe care ea il cauta
fiecare avem gusturi diferite si deeaceia in ochii unei fete esti frumos si in ochii alteia esti urat
nu o lua asa ca esti urat uitate in oglinda si spune :,, Uite ce frumos sunt,, o sa vezy ce bine te simti.
Schimba'ti frizura o sa te ajute

| a răspuns:

Ai toate sansele sa arati bine.

| a răspuns:

Toti ne criticam pe noi insine, dar in realitate suntem mult mai buni decat ne consideram.

| a răspuns:

Buna! Daca aveai o poza buna la profil puteam sa spun ce cred... asa nu stiu. Nu stiu daca cei care ti-au zis ca esti frumos au mintit sau nu dar important este sa te vezi tu bine, crede-ma ca, daca tu nu te vezi bine si nu te placi asa cum esti degeaba. Pentru fiecare dintre noi frumusetea inseamna altceva, fiecare vedem o altfel de frumusete. Unii pot spune ca nu arati bine pentru ca ei au o alta imagine despre frumusete. Tu spune-ti " Arat bine, sunt frumos, am incredere in mine " si stai linistit ca nu toti vad la fel.