| KawaiiBonsai a întrebat:

Heii TPU! ^^
Daca a.si trimite prin posta romana un pachet din Cluj spre Galati nu stiti in cate zile ar ajunge? Si daca ar trebui sa stiu mai multe informatii. happy
Thanks si funda!;]

Răspuns Câştigător
| pestisorulauriu a răspuns:

Posta normala 3-4 zile (daca trimiti din oras resedinta de judet si ajunge tot in oras resedinta de judet)
se poate mari cu 1 pana la 2 zile altfel.
prin prioripost ajunge un; pic mai repede dar costa mai mult

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În felul cum își desfășoara activitatea poșta română, mai ales acum, in preajma sărbătorilor, coletul ajunge... cu întârziere, doar în a treia, a patra, uneori chiar si in a cincea zi!
Dacă apelezi la o altă firmă de curierat (fan courier, atlassib, otto curier, argus etc), costurile sunt mai ridicate, dar... a doua zi ajunge (în mod sigur!) la destinație.

| hp8510p a răspuns:

Depinde.Daca alegi PrioriPost ajunge mai repede.De exemplu eu am comandat ceva de pe net si mi-a venit a doua zi prin PrioriPost din Giurgiu pana in Buzau.Du-te la posta si zi-le sa-l trimita prin PrioriPost dar o sa te coste cu cativa lei mai mult

| twilightt a răspuns:

3-4 chiar 5 zile

| TeodoraDora a răspuns:

Depinde de trafic, daca posta are un fel de vacanta etc.
Dar atunci cand il trimiti intreaba pe doamna/domnul de la ghiseu care sigur te va lamuri:*
Funda?