| wolfquest63 a întrebat:

Heii TPU! De cateva zile mi-am luat un telefon Samsung Galaxy Sll, si vreau sa stiu cate ceva despre reincarcarea bateriei. Pe unele siteuri zice sa-l las sa se descarce complet, apoi sa-l las peste noapte la incarcat, iar pe altele zice sa-l las pana la vreo 40-50% sa se descarce, si apoi sa-l pun la incarcat pana la 90%. (varianta asta e mai credibila ). Si inca ceva, daca fac in varianta 2, si il incarc de 2 ori pe zi (daca e nevoie), e ok? thinking

Răspuns Câştigător
| nmt1407 a răspuns:

La telefoanele noi nu mai e nevoie de formatarea bateriei, deci il incarci cand vrei, ca tot atat va tine bateria. funda?