| Bianca298 a întrebat:

Heii TPU :* de ceva timp imi place de un baiat care s-a transferat la inceputul anului in scoala mea. (suntem de aceeasi varsta doar ca in clase diferite). i-a spus unei bune prietene de-a mea ca ma place si stia ca si eu il plac (nu stiu de unde stia). Doar ca ma ignora. La inceput eu il salutam si el ma ignora, apoi invers. Dupa un timp am inceput iar sa vorbim amandoi iar acum vad ca iar ma ignora. cu mine se comporta diferit fata de celelalte fete. cu altele vorbeste (chiar daca nu le cunoaste) iar mie abia daca imi zice "salut". eu sunt mai timida si am auzit ca si el e la fel. probabil ca asta e motivul pentru care e ignorant. oricum, peste ceva timp mergem impreuna intr-o excursie. deci, ce ar trebui sa fac? sa incerc sa vorbesc cu el sau sa ma comport si eu cu indiferenta? ce ar trebui sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| Crazyycoffedrop a răspuns:

Poi daca ziceai ca tie iti place de el si lui de tine intreaba-l daca te lasa sa stai pe scaunul de langa ellaughing si apoi incepeti o conversatie despre hobby-uri de exempluhappy si sa zicem ca daca cineva joaca sticluta joaca-te si tu si tragel si pe el de mana ca sa intre si eltongue o sa va intelegeti din ce in ce mai bine iar cand va trebui sa va intoarceti dac ajungeti mai spre seara spune-i ce simti pentru elpuppy dog eyes si iti va spune si el:p. Iar daca va pun profesorii cum vor ei pe scauneoh go on atunci cand coborati din autocar mai date asa pe langa el si da-i de inteles ca tii la el! Ok baftatonguekiss!

3 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

șo pe el daca mergeti in excursie.

| CarlosBogdan17 a răspuns:

Poate ii este rusine de ceilalti colegi ia-l in alta parte unde nu este niemni si vorbeste cu el poate o sa vorbeasca mai serios cu tine si trebuie sa fii tupeista daca nu mai vrei sa fii rusinoasa.