| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Din semestrul urmator ma voi muta la alt liceu si cunosc putine persoane din clasa. Cum as putea sa imi fac mai multi prieteni? Adica as vrea sa vorbesc cu toti din clasa si sa ma inteleg cu toata lumea, dau funda!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incepe prin a le spune:
,, Salut! Eu sunt un nou coleg care a luat mai putin decat voi la examenul de evaluare nationala si am venit aici ca sa va arat ca voi ati invatati ca prostii, iar eu m-am transferat ca desteptu".
Eu am luat la cea mai buna clasa din constanta.
Pana la urma mai e si vorba aia,, Cine e destept si invata intra unde vrea. Cine e prost si sta, tot asa".
Zi tu daca am spus ceva gresit sau schimba-mi parerea. Sunt un om deschis

| Sadness12 explică (pentru anonim_4396):

Fiecare are dreptul sa aleaga ce vrea sa faca cu viata lui si tu nu esti in masura sa ii judeci pe ceilalti.

| Demetrov a răspuns (pentru Sadness12):

Atunci de ce... ne mai ceri noua parerea daca ai dreptul sa alegi?

| Sadness12 explică (pentru Demetrov):

Ma refeream ca nu e nimeni in masura sa judece un om sau alegerile lui fara sa il cunoasca. A da un sfat e cu totul altceva.

| Demetrov a răspuns (pentru Sadness12):

Ma tem ca n-ai inteles, nu-mi bat capul cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te referi? Ai luat o nota proasta la evaluarea nationala si acum te muti. Ce am zis gresit? Schimba-mi opinia!

| Sadness12 explică (pentru anonim_4396):

Poate am luat aceeasi nota ca ceilalți și vreau să mă mut la alt profil, nu ai de unde sa știi dacă nici nu ma cunosti. Și nu am de ce sa încerc să îți schimb părerea dacă tu ai o minte asa încuiată. Nu are rost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sadness12):

Bine. Ok. Poate ai dreptate.
Dar pe bune acum. Tu chiar ai luat aceeasi nota ca ceilalti sau mai mare? Pentru ca in acest caz nu am decat sa-ti urez succes si sa te integrezi in noua ta clasa!