| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Este destul de urgent. Am 12 si am de un an secretia acea vaginala >:" de cateva zile, insa, nu prea a mai curs thinking Sunt dezvoltata totusi limitat, am par pubian etc. Dureri de burta nu am avut si nici de cap, ma simt putin deprimata. Am mai citit pe net ca inaintea ciclului ai sanii foarte sensibili, ai mancarimi la 'pasarica'hee hee si cum spuneam, ai sanii mai tari, ei bine am toate aceste semne. Intrebarea mea este, de ce nu mai curge asa de mult, aproape deloc si cand imi va veni ciclul?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt simptome normale pentru prevenirea ciclului. Incearca sa ai tot timpul necesarul la tine. Acum, esti mica deci ciclul tau va fi neregulat, deci iti poate venii cam oricand.
O seara placuta in continuare! happy

| FofoBaa a răspuns:

Pai daca ai de 1 an acea secretie vaginala trebuie sa iti vina, ciclu menstrual apare la fetele intre 12-14 sau 9-16 ani. Daca o sa inceapa sa te doar capu burta sau mijlocu s-ar putea sa iti vina nu stiu sigur, fiecare fata difera una de alta la fel si la simptomele aparitiei menstruatiei, nu sunt aceleasi simntome. Daca vezi o pata de culoare maro sau rosie pe chilot tia venit.Pa.