| ApofissPapaya a întrebat:

Heii TPU. Ofer funda ^^. Sa incep sa va zic problema mea. laughing
Sunt in clasa a 9-a, la un profil real, mate-info bilingv germana. Stiam ca nu sunt buna la mate, dar m-am dus de gura parintilor si ca sa invat germana...Pe semestrul 2 mi-am depus cerere de transfer ca sa ma mut la acelasi liceu, doar ca profil uman, stiinte sociale. Nu prea fac fata la mate-info. sad Diferentele le-am dat, am trecut la 3 din 4, si am picat la logica. Daca trebuie sa ma mut inapoi la mate-info, as vrea sa va rog pe cei care sunteti la acest profil, sa-mi spuneti SINCER laughing daca materia la matematica se leaga de-a lungul celor 4 ani de liceu. Deabia de mi-am scos corigenta la mate, cu meditatii x_X. In rest nu invat chiar prost la profilul acesta, dar matematica imi da batai de cap. Deci, cei care sunteti, spuneti sincer daca are sens sa raman la un profil de genu pentru tot liceul... Daca invat bine matematica de-a 9, o sa ma ajute pe restul claselor? Am auzit ca ce invat pe clasa 9 o sa-mi fie de ajutor pe restul aniilor si nu o sa mai fie asa de greu. Astept un sfat, multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| MaZGaLiCiYi a răspuns:

Sincer,eu cred ca daca nu ai mai invatat matematica din clasa a 5-a sau a 6-a ai pierdut tot firul lucrurilor....Eu sunt la matematica-informatica si sunt in clasa a 10-a. Oricum o sa ma mut deoarece, la fel ca tine sunt paralel si eu cu matematicalaughing.In concluzie, parerea mea e ca nu prea sunt sanse sa mai inveti matematica odata ce ai pierdut sirul lucrurilor...x_x. Poate cu meditatii, dar foarte greu. Sper ca te-am ajutat. Funda?tongue