Heii TPU :p! As dori sa-mi spuneti si mie ceva carti de citit! Sunt clasa a10a, deci nu vreau carti de nivelul clasei a8a, a7a, etc. Si as vrea sa va axati mai mult pe literatura universala, deoarece literatura romana nu ma intereseaza chiar atat de mult. Sper sa ma ajutati big grin. Funda, bineinteles! Multumesc happy!

Răspuns Câştigător
| Smileygirl23 a răspuns:

"Sotul meu" de Max du Veuzit este un roman de dragoste care mie personal imi place mult. Daca nu ai citit inca "Pe aripile vantului" ar trebui, de asemenea, sa o faci. "Shogun", "Panza de paianjen", "Fiicele doctorului March", "Idiotul" [Dostoievsky], "Crima si pedeapsa", Mandrie si prejudecata etc. sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Incearca penpal by 1000vultures iubesc cartea asta asaca daca stii engleza chiar sper sa o fitesti

| Sandrra13 a răspuns:

"O viata" de Guy de Maupassant, "Valsul de adio" de Milan Kundera, "Umiliti si obiditi" de Dostoievski happy