| xOanax a întrebat:

Heii TPU. Pentru unii pare o tampenie, dar nu ma pricep la asta... Pentru un iMac ai nevoie de unitate sau ceva? laughing Cum functioneaza? E ca un calculator? Va rog sa imi raspundeti cu seriozitate happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

IMac este un computer ca oricare. Diferenta consta in sistemul de operare. Orice computer are nevoie de unitate centrala dar IMAC-urile au, in majoritate, unitatea instalata in monitor. Eu am lucrat candva pe unul care arata ca un PC obisnuit. Sunt insa mai rapide ca PC-urile. Programele in majoritate nu sunt compatibile cu Windows-ul dar unele au optiune de salvare a fisierelor compatibile cu Windows.

1 răspuns:
| realistul01 a răspuns:

E UN calculator, si functioneaza la fel ca cele "obisnuite", doar ca totul e inclus in monitor, fara prea multe fire si zgomot, singura diferenta sistemul de operare, care arata mult mai bine decit windows-ul, mai putini virusi pentru el si putine programe compatibile