| Unicornegru22 a întrebat:

Heii TPU! Peste vreo 10 zile o sa merg la Vama Veche cu cortul. Multi spun ca acolo vin doar betivi, drogati si ca e plin de gunoaie. E adevarat?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu stau in Mangalia, la cativa km distanta de Vama Veche, deci poti sa ai incredere in mine cand iti infirm cele spuse. Mai vin si oameni normali sa se distreze, insa acestia sunt in proportie de 10-15%. In rest sunt doar betivi, drogati, boschetari, ciudati, nespalati, neingrijiti, urati, oameni care dorm pe strazi, pe trotuare, pe plaja si care miros de la o posta. Nu este un loc chiar asa de frumos si nici prietenos. Nu este pe gustul meu deloc si nu prea inteleg de ce asa de multi oameni aleg sa mearga acolo. In fine, daca mergi la Vama Veche cu cortul, fereste-te de betivi (am avut un coleg de liceu care a fost injunghiat de un necunoscut care depasise cu mult limita alcoolemiei), de drogati (nu de alta, dar s-ar putea sa vina politia si sa te ia si pe tine la gramada) si incearca sa stai aproape de grupul cu care te duci (sper ca nu mergi singura acolo). De asemenea, incearca sa nu-ti tii bunurile la vedere si sa bei cu masura. Nu de alta, dar sunt o gramada de hoti. Stiu multi tigani care pleaca in fiecare seara din Mangalia catre Vama pentru a "ciuguli" si ei ceva de la cei care au baut peste masura, de la cei care dorm pe plaja, in corturi sau in rulote. In rest ce sa-ti zic, distractie placuta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de adevarat. Mai nou, pe langa nespalati, drogati si betivi au aparut si cocalarii

| ywar a răspuns:

Gunoaie de oameni. posibil. Teoretic, foarte posibil! Sunt atatea locuri frumoase pe litoralul nostru... voi tinerii "frumosi si liberi" preferati Vama Veche statiunea unde teoretic desfraul e la el acasa.

| suntserios a răspuns (pentru ywar):

Cam miroase a frustrare ca nu poti sa te duci si tu... in rest fiecare se duce unde vrea, nu e cazul sa ii zici tu ce si cum sa faca.

| ywar a răspuns:

Si mai e ceva... daca vrei cu adevarat sa simiti puterea tamaduitoare a naturii du-te in varful muntelui, unde nu se aude decat musca si sa vezi ca te intorci alt om. Sunt locuri in care pe o pajiste se strang niste omuleti si canta pana cade seara cu chitara pe o scena improvizata. foc de tabara, etc.