| LiviuStefan a întrebat:

Heii Utilizatori TPU!
Am si eu o intrebare legata de iubire.
Cum iti dai seama ca iubesti pe cineva?[vorbesc de o relatie]
Simti acei fluturi in stomac sau asta se pune doar atunci cand esti mic?
Sau cand simpatizezi o fata mai mult decat celelalte?
Sau...te loveste dintr-o data iubirrea si pur si simplu simti?

3 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Iubirea apare când nici nu-ţi dai seama. Este atunci când începi să simţi că nu mai poţi trăi fără persoana iubită, când în fiecare minut al zilei, orice ai face, te gândeşti la ea, ai fi în stare să faci orice pentru ea, peste tot pe unde te duci, o vezi în fiecare persoană care trece pe lângă tine, speri că din întâmplare va trece şi ea prin locul acela. Când îţi vorbeşte, ziua ta devine mai bună, râzi şi zâmbeşti fără motiv. Când nu o vezi, devii trist, îngândurat, melancolic şi ţi-e foarte dor de ea, mai dor decât ţi-ar fi în mod normal de cineva.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Simti ca nu poti trai fara ea, ca vrei sa o vezi si sa o simti in fiecare minut langa tine. Ca ai putea sa-i lasi pe toti pentru ea. Ea este cea mai importanta. Nu ai fi in stare sa-i faci vreun rau si ii vrei binele chiar daca asta ar insemnea sa-ti fie tie rau.

| Lindoro a răspuns:

Iubirea nu inseamna a simpatiza pe cineva.Fiorul iubirii apare la orice varsta. Poate sa-ti secere sufletul imediat sau treptat(adica nu te-a cucerit neaparat cu felul in care arata ci prin felul ei de a fi, comportament, cum gandeste, cat de bine te intelegi cu ea). Cand iubesti pe cineva cu adevarat o sa simti ca poti sa treci peste orice pentru persoana aceea si fericirea iti va cuprinde toata fiinta!