| Irina1819 a întrebat:

Heiii. Care este probabilitatea de a fi mai greu la bac ( matematica + geografie ) in a doua sesiune decat in prima? Am picat la mate cu 4.25, iar la geo dau din nou pentru a-mi iesi media ca n-am picat pe subiect la romana si nici la geo nu invatasem prea mult, dar totusi am luat 6.20.

1 răspuns:
| aleszander a răspuns:

Pai: p=(nr posibilitati favorabile)/(nr posibilitati totale).Din asta, si din notele tale anterioare, adunand si interesul pentru materie, plus faptul ca in loc sa inveti, intrebi numai prostii pe TPU, rezulta un polinom. Daca faci o integrala din polinomul respectiv, vei avea ca rezultat subiectele la urmatoarele 3 sesiuni de bac. Ia in considerare acest mesaj ca un imbold la invatat, si nu uita ca acest mesaj este un pamflet si trebuie tratat ca atare!