| Florescu23012000 a întrebat:

Heiii TPU :*, am 14 ani iar toata lumea imi spune ca arat de 19 si am un caracter special, gandesc matur si sunt inteligenta. Combinatia perfecta pentru un baiat. Asta e problema :tot primesc invitatii in oras, terase, parcuri, restaurante s.m.d. Pe unii ii rafuz cu eleganta, va dati seama ca nu accept sa ies la suc cu cei ce nu-si cunosc limba materna bine si nu sunt la un anumit nivel. Anumite persoane sunt foarte educate si de treaba... tot felul de personalitati. Oare gresesc daca ies cu anumite persoane la un suc? Ma gandesc ca nu m-ar ajuta foarte mult la parerea celorlalti despre mine daca azi ies la un suc cu un baiat, maine cu altul. So, voi ce ati face daca ati fi asa solicitati?

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

I-as alege doar pe cei care reusesc sa-mi trezeasca interesul. Si crede-ma, sunt putini. happy

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Combinatia perfecta pentru un baiat? Nu prea cred.Mai asteapta si parerile baietilor.Nu o lua ca pe o ofensa.Dar majoritatea se uita la cum arata o fata.Inteligenta ceva mai la urma.

| StalkerSoul a răspuns:

Bun, vad ca esti si modesta thinking
Nu iesi la un suc cu ce-i care nu-si cunosc limba materina?
Si care ar fi acesta?
Poate ai dat de vreun baiat care s-a balbait in prezenta ta. inseamna ca e timid si ii plac de tine asa ca sa rusinat.
Eu cred ca ar trebui sa numai iesi cu atatia la un suc, parerea mea, dupa lumea te va vedea ca o "vacuta" sa nu zic altfel. pentru ca mna. azi cu unu maine cu altu. in locuri publice, faci ce vrei!

Si avand in vedere ca ai doar 14 ani. iti zic sa lasi baietii pentru ca la varsta asta nu ai ce sa iubesti laughing
Mai mult o sa suferi! Daca zici ca arati de 19 toti o sa traga la tine pentru corpul tau probabillaughing Take care!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti si frumoasa si inteligenta... ai uitat sa spui modesta.

pari tu ca avand 19 ani, dar la ce ai scris aici sigur ganbdesti ca la 14

| Geass a răspuns:

Aha, toţi vă credeţi speciali la vârsta asta.

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca gandesti matur, pentru ce anume crezi ca te scot ei la un suc? Iar tu, pentru care motiv iesi cu ei? Iti cauti cumva marea iubire la 14 ani? Ma bazez pe inteligenta ta si sunt convinsa ca vei da un raspuns maturwinking

| bbu2eugen a răspuns:

O faci pe responsabilitatea ta. Dar ai grija ca nu toti baietii care se dau bine langa tine si sunt "sufletisti" sunt ceea ce par o sa inveti cand vei mai creste pe la 18 19 ca nu tot ce zboara se mananca si ca nu oricine poate sa ti vada sufletul doar dintr-o privire sau o mica conversatie.

| Liviu a răspuns:

N-are nimic draguta, ai tu 14 ani, arati de 19. Dar crede-ma tot cu capul in nori esti. Oricat de maturi am fi, nu putem invata in un an cat alti in 10 de viata.Te da de gol anumite lucruri, cei care au 19 20 de ani gandesc altfel,te duc usor de nas, te lasa sa crezi ca esti speciala, iti fac complimente cu caru, si asteapta sa pici happy Cand ai picat, ti-a dat cu sutu-n maturitatea ta sa ma exprim asa.Si pa happy P.S Daca nu ai de gand sa te joci cu 'focu' de ce pui paie pe taciuni? Te vei arde, si ranile nu iti vor trece asa usor happy Te vei speria si cand vei vedea carbuni, ai grija happy

| AtateaConditii a răspuns:

Dă-le o șansă la toți. Spune-le adevarul pe față ca nu iti place de el, ca nu e la nivelul tau sau ca e nepotrivire de caracter( mereu mergehee hee).Si de ce nu mai astepti pana faci 19 ani?