| namerr a întrebat:

Heiii. va rog sa-mi spuneti cand se desparte o clasa cum se impart elevii? Fundaa.:-x

Răspuns Câştigător
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Exemplu : daca elevii sunt... clasa a 12 jumate din ei, cei mai destepti, se duc la clasa de a 12 mai buna si cealalta jumate de prosti se duce la alta cls de a 12 de elevi slabi.

2 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Dupa medie mai exact

| EuFlorinEu a răspuns:

NU este adevara! In clasa mea sunt 30 de copii iar anul trecut diriga vroia sa faca 3 clasa!
Adica! Prima clasa de a 7(cu elevi de medie 9, 50-10)
A doua clasa de a 7 (8, 00-9, 50)
A treia clasa de a 7 (6.50-8.50)
Sau se poate si in doua clase(adica prima clasa cu medii intre 6.50-8.50,iar a doua cea mai destepta 8.50-10) dar diriga ne-a explicat cum am scris mai sus