Întrebare recomandată | Taehyunv a întrebat:

Heiiii, m-am transferat la Tonitza în a 10a și vad ca este mai complicat deoarece m-au băgat într-o clasa unde nu cunosc pe nimeni. Am auzit niște zvonuri ca elevii din aceasta clasa învață la Tonitza din clasele 5-8 și nu cred ca as reuși sa fac cunoștință cu ei deoarece sunt foarte atașați emoțional... Chiar am nevoie de sfaturi. Am reușit sa fac cunoștință cu fetele din alte clase și erau super de treaba... Ah, am și deficienta de auz dar vorbesc binișor și am curaj. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar am nevoie de sfaturi mororo.
Mororo?
Dacă auzi totuși, și vorbești binișor, atunci vorbește binișor până se vor obișnui cu tine.