| zSchizophrenic a întrebat:

Helau! Am o problema pe care o pot numi destul de mare.Am fost cu un baiat 2 ani de zile,ne cunoastem de mici, parintii nostri se inteleg bine. Faza e ca, el mi-a insultat foarte mult familia si mai ales pe mine.Nu am putut accepta asa ceva, iar mama mi-a interzis sa mai vorbesc cu el.Acum eu sunt cu un alt baiat, de 3 luni.Adevarata problema este ca eu pe fostul il vad in fiecare ora din zi.La scoala, pe strada, avem pana si prietenii comuni.Si de multe ori cand ne intalnim intamplator,eu il ignor total, dar sunt si faze cand stam ca si cum am fi impreuna, nu-i vorba de saruturi sau de imbratisari.Pur si simplu el se baga in seama cu mine.Ma alinta, se joaca cu mine, lucrurile care le facea si cand eram impreuna.Si el are prietena.Eu langa actualul meu prieten nu sunt mereu.El sta in alt oras si ne vedem doar o data pe saptamana.Ce vrea sa insemne toate astea? Ce sa fac? Parca imi place cand se intampla toate astea intre mine si fostul, parca mi-e dor, dar nici sa ma mai impac cu el n-as mai vrea sad.Ce sa fac? Funda!sad.

Răspuns Câştigător
| Sakura25 a răspuns:

Nu se merita sa te impaci cu fostul.E extrem de nesimtit.Trateaza-l cu indiferenta ca e mai bine pentru tine.Si mai are si tupeu.Eu l-as bate sincer.E lipsa de educatie! Spune-i bancul cu trenul laughing

| justanotheruseroftpu a răspuns (pentru Sakura25):

Care-i bancul cu trenul? big grin

| Sakura25 a răspuns (pentru justanotheruseroftpu):

La gara! rolling on the floor

| zSchizophrenic explică (pentru Sakura25):

Nu prea pot sa-l tratez cu indiferenta, si nici eu nu stiu de ce laughing.

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Stai linistita dar si tie iti place

| RennaM a răspuns:

Uite fostul te place si sctualul e mai bine sal pastrezi pentru ca sigur nu iti insulti familia din cauza lui si in plus daca te-ai impaca cu fostul ar iesi o cerata mare mare de tot in familia ta

| alexa12345678 a răspuns:

Poate ca acum i-a venit mintea la cap, toate lucrurile urate care ti lea zis......au fost acum doi ani, poate se maturizeaza.....toti facem asta, din experienta mea iti spun ca te cam placehappy roagati un bun prieten sa deschida subiectul despre tine atunci cand este cu fostul tau sa-l intrebe daca te place, daca regreta ce a facut..etc ce vrei tu.

| zSchizophrenic explică (pentru alexa12345678):

Ai inteles gresit! Lucrurile care mi le-a zis au fost acum 4-5 luni, cand m-am despartit de el.