| Dianananahalfpastee a întrebat:

Hellău. Vreau ca vara asta să fie una memorabilă, să nu stau toată ziua la laptop și după să regret că nu am profitat de vacanță. Puteți să-mi dați idei, ce să fac ca să mă distrez, nu prea am "imaginație" acum. Știu, o să mă duc în parc cu prietenii, ne batem cu apă, la piscină, pe afară,...dar ce altceva? vreau să fie foarte distractiv. Dau fundă celui care îmi dă idei mai multe și mai distractive puppy dog eyes. (și da, îmi programez de acum vara, pentru cei care o să râdăwinking )

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Felicitari pentru initiativa!
Intreaba la scoala despre o tabara dar care sa includa cat mai multe activitati.
Apoi avertiva-ti parintii ca nu fie luati prin surprindere in ultimul moment. POTI ajuta si tu strangand ceva banuti inca de pe acum.

| Dianananahalfpastee explică (pentru Fatamuntilor):

Mă refeream la activități cu prietenii, nu tabere. Taberele durează o săptămână-două. Eu vreau să mă distrez toată vacanța, iar acum îmi fac un mic „PLAN"

| Ycu a răspuns:

Activitatile nu conteaza atat de mult pe cat conteaza cu cine le faci. Daca o sa iti petreci serile si zilele insorite de vara cu prietenii tai apropiati si cu care te fac sa razi si sa te simti bine. Cu siguranta va fi memorabila. Ca activitatii, vara cum ai zis si tu bataile cu apa, strandul, alergari prin parc, role, bicicleta, jocuri (ca v-ati-ascunselea, flori fete si baieti, si ce jocuri se mai jucau pe vremea mea laughing ). Cheers.

| AsdfghjkI32 a răspuns:

Eu una mi-am făcut o listă cu ce să fac și cu ce să nu fac vara asta. Și chiar nu râd de tine, eu mi-am facut-o de la Crăciun laughing

| Dianananahalfpastee explică (pentru AsdfghjkI32):

Și ce ai scris?

| AsdfghjkI32 a răspuns (pentru Dianananahalfpastee):

Să-mi cumpăr un costum de baie perfect, haine noi, sa mă bronzez, să-mi fac maniciura, să nu mai stau la calculator, să ies cu gașca, să stau cu familia, să citesc, să merg la mare, să fac bătăi cu apă și să fac ședințe foto cu NikonD3100. big grin

| PassingBY a răspuns:

În primul rând, dacă îţi propui să nu mai stai pe calculator şi te ţii de asta, e un început suficient. Mergi undeva la munte cu prietenii. Numai să nu îţi faci planuri prea detaliate, că există riscul să fii dezamăgită. Fii spontană. Încearcă să faci lucruri pe care nu le-ai mai făcut până atunci. Ia din când în când decizii pe care nu le-ai lua în mod obişnuit (asta în limitele siguranţei tale). Ai să vezi că lucrurile spontane şi neplănuite o să te mulţumească mai mult decât orice.