| Anonimalol77 a întrebat:

Hello! Am 12 ani si am o problemă...
Deci, de cand ma stiu sunt tocilara clasei si da, iau note destul de bune. O fata de la mine din clasa de cand am inceput a 5 a am auzit ca ma urăște (eu nu sunt genul care sa meargă afară cu colegii,sunt mai retrasă și nici nu am prieteni). In ultimul timp m-a atras faptul că eu vorbesc cu iubitul acelei fete (vorbesc ca si coleg, cu ce faci, glumim,râdem) si cand vorbesc cu el se uita foarte ciudat. Diriga ne-a mutat în aceeași banca de curând si s-a uitat foarte urat la mine atunci. Am vorbit cu alta fata si fata aceea mi-a zis ca ea ma urăște pentru ca am iesit șefa clasei,am considerat si asta un motiv.
Dar astăzi, (pe mine ma cheamă Andra, iar pe ea are ca al doilea nume Andra). Cand copiii de la mine din clasă o strigau Andra (nimeni nu o strigă asa totusi), ea zicea nu ma mai jigniți. Cand stăteam în banca cu o fata, a implorat-o pe fata aceea sa se mute de lângă mine...
Nu înțeleg ce i-am făcut, nimeni nu ma suportă în ultimul timp si in seara asta m-a sunat de pe un număr privat ca sa vada cum reactionez (cred ca a fost ea, oricum nu am raspuns).
Ajutati-ma va rog, dau funda.
Chiar nu inteleg, din toată clasa nimeni nu ma baga in seamă... Si pana la urma nu am luat premiul întâi sau al doilea (ci al treilea și am iesit prima de la fete) de aceea nu cred ca este de la chestia cu scoala.
Helppp

Răspuns Apreciat de Editori
| Depoka a răspuns:

Din ce ai relatat tu, nu pot să cred că exista astfel de comportament la vârsta de 12 ani. Draga mea, nu ai nici o vina si chiar iti revomnd sa înveți si mai bine si sa iei premiul 1! Probabil e invidioasă, dar tu nu băga in seama ci iti recomand sa vorbesti cu părinții tăi! Este dreptul tau de a fi in siguranță la școală si este dreptul tau de a învăța! Acea "domnișoară " nu are un comportament adecvat vârstei sale. Vorbeste cu mama sau cu tatăl, iar cel mai probabil se va lua o măsură la școală. Nu te lăsa doborâta de cuvinte. Tu demonstrează cu fapte. :*