| mihnea2001 a întrebat:

Hello! Am si eu nevoie de niste idei de farse, cea mai buna are fundaaaaabig grin

Răspuns Câştigător
| 10roxana10 a răspuns:

La telefon e misto ca te poti da drept orice vrei tu si sa vorbesti in numele acelei persoane, de exemplu poti sa inviti pe cineva in oras si sa te dai drept altcineva. laughing

Suna si spune ca esti de la un post de radio si pune-l sa raspunda la niste intrebari si eventual ii spui ca a castigat ceva, ii dai un nr de tel si ii spui sa sune nu stiu la ce ora ca sa stabileasca cum intra in posesia premiului sau dai adresa unui post de radio (asta mi-a iesit cel mai bine si azi mai rad de prietenul care a "castigat") laughing)rolling on the floor)

Suna si zi "Gicule, haide azi, ca te astept!", o sa iti raspunda ca ai gresit numarul, zii "Hai Gicule termina cu glumele ca te astept", daca iti inchide suna din nou si prefa-te suparat pe Gicu.

Salut! Intr-o excursie, unei prietene i-am pus aproape un tub de pasta de dinti pe fata (dupa ce s-a trezit ne-a murdarit pe toti laughing) ) si unui prieten i-am colorat parul cu un spray rosu, din ala care se duce la prima spalar

Pai uite cateva :
- Suna la un magazin / fastfood si incepe sa le critici meniul, mancarea respectiv, conditiile de acolo. Comenteaza la adresa meselor si a mancarii si plange-te cat de mult trebuie sa astepti ca sa fii servita cu ceva.
- Cauta pe strada anunturi! ( gen : caut vanzator, vand telefon etc. ) Noteaza-ti numarul de contact undeva. Suna si spune ca ii dai o noapte pentru ca sa-ti vanda telefonul laughing sau ca il cumperi cu doi lei big grin. La angajari poti spune ca iti doresti un job in care sa lucrezi maxim o ora pe zi, in care ia voie sa porti fuste mini si in care ai voie sa te iei la bataie cu clientii daca se intampla cevalaughing
- Suna la un numar intamplator. Aici ai mai multe variante :
a) Daca raspunde un barbat ( de preferabil ) intreaba-l de ce te-a parasit, te-a mai lasat si insarcinata, spune-i ca-l vei urmari tota viata daca nu se intoarce inapoi la tine laughing
b ) Intreaba daca e familia [ Popescu sa zicem ]. Daca spune ca nu ( evident ca va spune nu, ar fi prea mare coincidenta ca familia sa se numeasca asa) insista ca ai sunat la numarul corect si ca de fapt nimeni nu vrea sa vorbeasca cu tine, de aceea neaga si te refuza laughing
c) Spune ca scrii carti ( esti incepator laughing ) si iti doresti sa faci un o sondaj referitor la parerea oamenilor despre toalete : Folositoare sau puturoase? Vezi ce iti raspund laughing
d) Intreaba oamenii diferite chestii :
1) Ce marca de tigari va place mai mult?
2) Ce parere aveti daca la 10 pachete de Dero ( :Olaughing ) primiti inca jumatate gratis? laughingrolling on the floor
3) Ati putea rezista fara YahooM laughing?

etc.

e) Suna intamplator si fa,, reclama " la campania ta, spunand :
1) Sprijiniti acum homosexuali! Daca dai vot noi te premiem cu un IPhone.
2) YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! s.a.m.d
f) Suna la oamenii si spune-le ca au castigat tot felul de premii / chestii si sa vina dupa ele la adresa : [ spune o adresa ] ( e o farsa clasica smug)
g) Suna la oameni si spune asa ( cu o voce de baba ) : Mama, ai zis ca vii sa-mi tai lemnele! Nu venisi laughing! Si amu is nevoita si stau singura in frigu'!
h) La fel ca si la farsa de mai sus, poti spune :
,, Ba, o zis tac-tu' ca vine sa-mi repare caruta! Ia da-mi-l cata la telefon! "
- Suna la numerele prostituatelor de pe net ( merge si la site-uri matrimoniale ) si spune-le ca le platesti cu 1 leu pe noapte laughing

Uite mai am cateva :

Suna pe cineva si poarta-te parca ea te-ar fi sunat

La telefon e misto ca te poti da drept orice vrei tu si sa vorbesti in numele acelei persoane, de exemplu poti sa inviti pe cineva in oras si sa te dai drept altcineva.

Suna la un nr intamplator si spune ca vrei cu Ion si ca vrei sa lasi un mesaj. O sa zica ca nu e nici un Ion, pe spui nu e nr si zici ca el asa ti-a zis. Apoi pune pe altcineva sa fac acelasi lucru (de preferat sa fie de sex opus cu cel care a sunat mai inainte). Apoi, suna peste ceva timp si zi ca esti Ion si intreaba daca te-a cautat cineva.

Suna si spune ca esti de la un post de radio si pune-l sa raspunda la niste intrebari si eventual ii spui ca a castigat ceva, ii dai un nr de tel si ii spui sa sune nu stiu la ce ora ca sa stabileasca cum intra in posesia premiului sau dai adresa unui post de radio (asta mi-a iesit cel mai bine si azi mai rad de prietenul care a "castigat")

Suna si zi "Gicule, haide azi, ca te astept!", o sa iti raspunda ca ai gresit numarul, zii "Hai Gicule termina cu glumele ca te astept", daca iti inchide suna din nou si prefa-te suparat pe Gicu.

Repeta ce zice el/ea

Apasa pe tastele telefonului si spune-i sa inceteze sa faca asta (sa apese pe taste)

Elimina verbele din replicile tale

Suna, intreaba-i ce numar are, inchide si suna iar si intreaba-l din nou.

Cam atatea stiu winking Sper ca ti-au placut!

FUNDA?