| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Ce concursuri amuzante putem sa facem pentru serbarea de la scoala. Fundita

1 răspuns:
| deutzik34 a răspuns:

Sunt multe:cu pacala, baba si calatorul, aspirina si piramidonul sau cauta pe net:schite de teatru de I.L.Caragiale. sau o aceasta:
La teatrueste vb despre o cucoana cam prostuta din sec 19 care se duce la teatru sa se "distracteze" si acolo da peste un ofitzer)
Ma dusei la teatru sa ma distractez
M'asezai pe-o losnita, mare cat o plosnita
Langa mine statea un "lifitzer"
Mmmm...ce lifiter!
Scapai evantaiul jos
Lifiter politicos imi dadu evantaiul de jos
L: Parles vous francais?
C: Cum? eu prajesc franzele? Dumneata Prajesti franzele!
L: Pourquoa?
C: Cum? eu purcea? Dumneata esti porc!
L: Olala! Olala!
C: (alergand dupa "lifitzer") Oala matii ca n-am dat eu bani pe ea
Fundita?