| MonsterBunny a întrebat:

Hello! Daca visez pe cineva c-a murit inseamna ca-i moare moartea?

7 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Înseamnă că doar ai visat, iar visele nu au semnificaţii.

evenso
| evenso a răspuns:

Se spune ca daca visezi ca moare cineva, va trai mult.

| Wh0Me a răspuns:

Eu unul nu prea cred in semnificatiile viselor, a fost un simplu vis si asta e. Stai linistita tongue.

| drhotzu a răspuns:

Daca visezi ca moare, inseamna ca moare murind moartea prin sucombare instanta a decesului imaginativ al visului...
si nu inseamna nimic, visele sunt doar "un film" pe care il ruleaza subconstientul ca sa ii dea creierului ceva de facut cat se odihneste...
asa ca stai linistita cu explicarea viselor, nu prea au.

| CarlosBogdan17 a răspuns:

Nu te lua dupa povesti din astea batranesti ca nu sunt adevarate.

| monicwtza a răspuns:

Eu l-am intrebat pe proful de religie despre acest lucru. Mi-a spus ca trebuie doua seri la rand sa spuibig grinoamne daca e de la tine sa il mai visez odata"si daca il visezi trei seri la rand trebuie sa ii faci pomana sau sa aprinzi o lumanare la mormanbig grin. Sper ca te-am ajutat. funda?

| adryana24 a răspuns:

Da de unde si eu am mai visat pe cineva CARE A MURIT si toate babele din sat spuneau ca e de rau da de unde e de bine de atunci nu mi-a mai murit nimenilaughing