| Roxana_1758 a întrebat:

Hellohee hee

Decilaughing, am o mare mare problemaangry...Pentru ca au venit sarbatorile am hotarat ca am nevoie de o schimbarestraight face, mdasad va dati seama cum a iesit, de am ajuns sa va cer ajutorulpuppy dog eyes

Sambata am hotarat sa fac "marea schimbare" si m-am dus la salon... aveam parul pana la sani aproximatov, tuns in scari iar ce-a mai scurta "scara" fiind pana la umarstraight face...Fiindca parul meu mereu se ondula putin la varfuri si se vedea oribil, am decis sa ma tund drept adica pana la nivelul gatului, putin mai joscrying.un bob mai lungstraight face

M-am si vopsit, eu fiind satena un ciocolatiustraight face...Cam naspa alegeresad

Acum, intrebarea mea e : Cum fac sa stea parul cumva, adica sa creasca mai repede si sa-mi pot schimba si culoarea cat mai repedecrying...

Stiu ca nu se poate intr-o luna, dar macar pana pe la sfarsitul lui februarie sa fie pana la sanistraight face...Ce-mi pot cumpara sau ce pot face?

ps: Nu vreau raspunsuri din auzite, vreau sa stie de la cei ce au trecut prin asa ceva si a functionatbig grinhee hee

DaU fUnDiTsAaaaa:X

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Nu are cum să-ţi crească părul într-o lună atât de mult.
Ghici ce-am făcut eu în septembrie. Am vrut o schimbare, şi m-am gândit să o fac atunci că tot începe școala.
Dar schimbarea care am făcut-o cu atâta bucurie a fost cam drastică pentru mine. De la părul lung aproape până la fund, am ajuns cu părul până la umeri.
Această schimbare, sincer, m-a afectat psihic, nu mai puteam dormi şi tot speram să mă trezesc iar acesta să fie doar un coșmar.
Primele luni au fost groaznice, până m-am obișnuit cu părul până la umeri. Adevărul este că nu-mi stă atât de rău, singurul lucru care m-a afectat, a fost schimbarea de la păr lung la păr scurt.
Am folosit un șampon de la Favisan (pentru creșterea părului), m-a ajutat + că am folosit balsam, pentru a nu mi se despica firele de păr atât repede.
Știu că uleiul de ricin, ajută la creșterea părului. Îl poți folosi cu mare încredere.
Mai poți încerca şi diverse măști, pentru păr. Poate ajută.
Dar eu am folosit șamponul despre care ţi-am spus mai sus, iar părul mi-a crescut într-o lună vreo 3 - 4 centimetri.

| Roxana_1758 explică (pentru positivity):

Multumesc! Sper sa-mi creasca, ca nu mai suportlaughing:*

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Uleiul de ricin e cunoscut ca fiind o solutie pentru cresterea parului. Cu schimbarea culorii e mai okay. Dupa 3 saptamani - o luna, poti sa ti-l vopsesti. Ca sa fii sigura ca damage-ul va fi mai slab, foloseste masti, tratamente pentru parul vopsit/deteriorat; ceva care sa ti-l hraneasca.

| HimoSsa a răspuns:

Spalati parul o data pe saptamana cu praf de mustar dupa care peste 30 de minute il clatesti cu apa putin calduta! La mine asta merge si pe luna parul creste pina la 1, 5 - 2 cm.happy

| HimoSsa a răspuns:

S-au ai putea incerca se pui doua galbenusuri de oua, o lingurita de ulei de masline o sticluta de ulei de recin si o lingurita de miere. asta e tratamentul intreg cu care puteti face maqsca de par pentru cresterea parului. multa bafta in continuoare.*
Funda plizz!♥

| Roxana_1758 explică (pentru HimoSsa):

Imi pare rau ca nu va pot da funda amandurorasad:*..multumesc pentru ajutor!