| patriciaxd a întrebat:

Hello guyz! am o problema... e un fel de dependenta.
in clasa a 8a cea mai buna prietena a fost inlocuita de un baiat, un tip minunat cu care ma distram si faceam totul impreuna. vorbeam despre orice si petreceam cele mai faine momente. relatia a durat aproape 2 ani si s-a incheiat in mom in care ne'am sarutat prima data. a vrut sa fim impreuna si mi; a promis ca nu o sa se schimbe nimic si am crezut in el. acum doua luni ne'am despartit fara un motiv anume. pur si simpu nu mai mergea... iar acum ii duc lipsa enorm. regret ca am ales sa fim impreuna. poate acum inca mai eram prieteni.
ce pot sa fac sa il uit? prietene am putine si ma simt al naibii de singura sad help

Răspuns Câştigător
| PurpleLadybug a răspuns:

Baga'te in vorba cu el... mai intreaba'l ce'a mai facut, cum se mai simte... chestii inutile. Ma rog, la un moment dat veti ajunge sa povestiti ce s-a intam, plat atunci. Spune'i tot ce ne'ai spus si noua. Spune'i ca iti lipseste, ca ai vrea sa fiti din nou prieteni, ca dintr'a 8-a ti'a fost "cea mai buna prietena", chestii care stii ca ar putea sa'i ajunga la inima. Eventual, daca are prietena, ajuta'l cu relatia lui, consoleaza'l cand are nevoie si apropie'te incet langa el. Nimic nu e imposibilwinking Nu incerca sa'l uiti, pentru ca nu vei reusi. Pentru ca prietenii buni sunt greu de gasit, usor de pierdut, dar imposibil de uitat. Apropie'e din nou de el. Daca a ramas asa cum il stiai si daca chiar a pretuit momentele petrecute impreuna va mai da o sansa prieteniei voastrehappy.
Take carepeace sign

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Regula de aur:Nu poti fii prietena cu ex-ul.Deci ti-ai face un bine daca ai incerca sa il uiti.Mai bine cauta-ti fosta prietena si reia relatia cu ea.Nu regreta ce a fost, oricum nu ai cum sa schimbi, pregateste-te pentru ce va fiwinking

| yanny`s a răspuns:

E normal, pentru ca te-ai atasat de el, parerea mea este ca nu trebuia sa dai o fata la o parte, pentru un baiat. toate trebuie sa se sfarseasca o data nu?

incearca sa il utii, chiar daca iti va fi greu, vei reusi intr-un final.succes!

| patriciaxd explică:

Am incercat sa fim iar prieteni si el la fel dar nu e ok. parca am fi 2 necunoscuti. parca nu ne mai leaga nimic. ne vedem in fiecare saptamana si nu petrecem mai mt de 2 ore unul cu altul pentru ca n'avem ce sa ne spunem... cel mult povestim ce am mai facut si ne aducem aminte de fazele comice de cand stateam non stop impreuna. si nu pot sa ii spun ce simt. pur si simplu nu pot pentru ca nu vreau sa par slaba si singura.ma intreb cum s-a ajuns aici?! si dc nu pot sa zic ce simt?

| patriciaxd explică:

Fetele in general sunt rele. m-am saturat de toate curvele care se cred mare dive. e greu sa imi gasesc o prietena iar cele vechi au deja lumea lor. nu pot sa intru si eu neinvitata.
si e usor sa zici sa il uiti in fond vorbim de cativa ani(Aproape 3) si imi e foarte greu sa ma obisnuiecs si cu absenta lui... imi e cu atat mai greu sa sterg cu buretele chiar tot.
sad
and i miss him so much crying azi ne vedem la o narghi si poate imi fac curaj sa deschid subiectu'

thngs a lot guyz big hug

| zuzu. a răspuns:

De ce toata lumea spune sa uiti clipe minunate alaturi de un om. nu mi se pare drept ca viata sa te distruga mintal si emotional dupa astfel de trairi. hai frate gata cu suferainta la fete si baietii astia stiu ca si ei poate sufera ca ii refuza o fata dar noi suntem sensibile suntem un trib neinteles. femeia cei cu ea asa zic multi si nu o inteleg uite parerea mea este ca trebuie sa iti faci curajsa vb cu el sai explici ce simti dar niciodata sa nu faci ceva impotriva firii tale daca nu vrei sa faci asta ...nu o face damai bine vb cu el ii explicii va puneti la punct sentimentele si va aduceti aminte unu de altu intr-o intalnire romantica undeva pe plaja. si faci un cadou un album foto sau ceva de genu cu voi cand erati mai mici amintiri,, felicitari pupici si POATE se mai leaga ceva succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut o greseala mai mare ca a ta m-am certat cu cea mai buna prietena ...pentru un baiat.straight facestraight facestraight facedar dupa ce am stat 2 luni cu acel baiat am hotarat sa ma despart de el si sa incerc sa ma apropii sinnou de prietena meahappyhappyam reusit... ia acum am hotarat sa il lasam in pace amandouabig grinbig grinin cazul tau nu stiu ce sa zic.adica cred ca iti va fi foarte greu sa-l uit mai ales ca ati petrecut atata timp impreuna:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterege numarul de telefon Ym poze tot ce te leaga de el si ai sa vezi rezultatul

| narflo a răspuns:

Incearca sa fiti iar prieteni

| helpjulia a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa-i zici ca tu mai simti ceva fata de el! si daca vezi ca el nu mai vrea nimic atunci fiti doar prieteni! daca ati fost impreuna nu inseamna ca nu mai puteti fi cei mai buni prieteni, macar asa e paroape de tine si poate intr-o zi iar o sa fiti impreuna!