| anonim_4396 a întrebat:

Hello Hello
Help me Help me laughing
Am o "problema sadin fine) cu parintii si... notele. Am niste parinti care si la nota 9 ma critica si faza-i ca am luat la romana(materie la care se presupune ca ma descurc) un 7 pentru ca profa depuncteaza la fiecare cuvant(mda)... si am mai luat un 8 la sport(materie la care is varza rolling on the floor. Acum chiar nu stiu cum sa le spun, mai ales mamei (ca-i mai cu nervi laughing; tata ii mai usor de convins.
Chestia e ca eu m-am mutat de la o scoala de muzica (unde scoala se facea si nu prea) la o scoala mai "severa" si unde notele se dau, cum se dau.
OK, sper ca o sa-mi raspundeti si ca nu o sa ma criticati cu comentari gen:da la tine 7 ii nota mica " laughing... pentru ca trebuie sa recunosc, este.
Pupici. Pa pa. Funda. sorry pentru eventualele greseli.

Răspuns Câştigător
| SerialAdict a răspuns:

De acord 7 e nota mica. Parintii te pedepsesc pentru note? Daca da, atunci e mai nasol un pic. Daca nu lasa-i sa dea din gura cat vor daca sti ca ai dat tot ce ai putut asta e. Totusi fi atenta invata fiindca vrei tu note mari nu fiindca ar comenta parintii. Dupa ce am inteles asta am reusit si eu sa invat mai mult.

1 răspuns:
| cristina1928 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le spui pur si simplu pentru ca oricine mai greseste si pana la urma e doar o nota... spune.le ca o sa te straduiesti sa.ti cresti media dar cand sunt mai bine dispusi
oricum mai bine le spui cat mai repede fiindca e mai bine sa afle de la tine decat de la profesor