| *** ~_- DeLliAaA -_~ *** a întrebat:

Hello...Help me please! E o poveste lunga.Deci,sa incepem:

Era seara, pe la 8 si doua prietene au venit la mine ca sa ma cheme cu rolele, deoarece stam aproape una de alta.Eu am acceptat si am mers. Una din ele(ioana), in drum spre mine a cazut si si-a pierdut cardul de memorie al telefonului.Ma rog, asta nu prea conteaza.In capatul strazii mele era un baiat cu bicicleta, iar eu am zis ca nu e el iar ioana, prietena mea, a zis ca e el.Mentionez ca nu imi place de elbig grin.In drum spre strada lor ne-am intalnit cu niste baieti care au fost cu baiatul cu bicicleta.Si atunci ioana a zis:Auziti mah:asa-i ca o fost un baiat blond cu voi cu bicicleta? Si aia or zisbig grina.Si ioana o zis catre mine:No, vezi? Si eu atunci m`am cam enervat, deoarece aia or sa zica ca imi place de el pentru ca acolo se barfeste mult.Si eu am zis catre ioana:mersi.waiting.Si ea atunci a luat-o inainte si eu am ramas in spate cu cealalta fata.Cand am ajuns in fata la poarta la ioana ea a inceput sa isi dea rolele jos si sa intre in casa. Ea, cand a venit la mine am intrebat-o daca mai sta pe afara si a zis ca da, mai stau.Si a inceput sa ii zica in timp ce isi dadea rolele jos:vezi cum profita unii oameni de mine?

Acum.intrebarea mea:Eu am vreo vina? Ce sa fac? Mentionez ca urmatoarele zile s-a purtat ca si cum nu s`ar fi intamplat nimic, si astazi m-a invitat la strand. Ce sa fac? Fundita.

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

In povestea asta nu mi se pare ca cineva e vinovat, pur si simplu krd ca era nervoasa si de asta a zis asa, dar daca se comporta normal fa si u la fel, in fond snteti prietene, ar trebui sa o cunosti. oricine mai are o zi proastaoh go on

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Se prostea şi ea, sunteţi copii până la urmă. Comportă-te normal, mergi la ştrand etc, poate era nervoasă, atât! baftă!

| pitikaaaa a răspuns:

Poate si-a dat seama ca a gresit si vrea sa se impace cu tine.winking
Incearca sa vezi ce vrea sa faca (nu te apropia de ea prea mult.winkingincearca sa o ti mai la distanta dar sa nu se observe. Poate ar vrea sa va impacati sau poate doar se foloseste de tine de asta am zis sa o tii mai la distanta.
Intr-un fel sau altu` "joacai jocu" (adic mergi cu ea la strand, afara. poarta-te ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic) si vezi daca iti face "gesturi"(cum a facut atunci cu baiatu), ai putea sa incepi sa te indepartezi de ea(asta daca nu iti e "BF").

succes:*

| anka a răspuns:

Nu baga in seama toate nimicurile. E pacat sa va stricati prietenia dintr-o prostioara.