| RadulescuTania a întrebat:

Hello,îmi puteți spune ce sa fac dacă mama ma cearta din cauza ca am fost la meditatie și l-am mințit pe acel domn de acolo ca plec la București și pot sta o jumătate de ora? Ea a primit o scrisoare de la el. Acum o sun și nu îmi Răspunde.Ce pot sa îi spun când vine acasă, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Spune-i că te-ai simțit rău. Sau că nu te-ai putut concentra și ți-a fost jenă să-i spui adevărul profesorului meditator. Și mai spune-i că ai inventat o scuză, orice ți-a trecut prin cap, astfel încât să te creadă. Roag-o frumos să nu te dea de gol în fața lui, deci roag-o să nu te trădeze.
Dacă nu îi spui adevărul (cel putin, mamei!), ea își va pierde increderea in tine, dar vei pierde și increderea profesorului.
Dacă nu răspunde la telefon, scrie-i mesaj. Și roag-o să te ierte.

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Să-ți asumi ceea ce ai făcut. Dacă te gândești la repercusiuni, a doua oară vei medita mai mult asupra consecințelor. Cum ai vrea să-ți spunem ce argumente i-ai putea aduce dacă nu explici de ce ai făcut acest lucru? Asta în situația în care chiar ai avut vreo motivație serioasă și nu ai chiulit doar ca să te întâlnești cu vreun băiat ori ceva mai rău...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi explici ce s-a întâmplat și de ce.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci decât să îi spui adevărul.
Doar nu vrei să o minți nu?
Până la urmă tot află și va fi mai rău.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Adevărul.

| Plato a răspuns:

Sa spui adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu m-as mai duce la ala la meditatie daca a fost asa zdreanta sa te parasca