| energia a întrebat:

Hello. Incep prin a spune ca mereu am fost o persoana care dorea atentia celor din jur si extrem de orgolioasa din fire. Din pacate, cu experienta pe care am avut-o, ma urasc.
Am stricat un inceput de amicitie. Imi doream de foarte mult timp sa vorbesc cu el, niciodata nu am avut sansa datorita timiditatii mele din trecut si frica de esec.
Intr-o seara, i-am scris. Din una in alta, m-a luat prin surprindete spunandu-mi ca ma apreciaza pentru felul in care ma comport, ma exprim etc.
Si de mult isi dorea sa ma abordeze dar n-a avut sansa. De atunci, am inceput sa tin la el enorm. Tot ce zicea ma facea sa ma simt fericita, considerandu-l un om cu un caracter greu de gasit in zilele noastre. Efectiv, datorita lui eram mult mai carismatica si plina de viata doar gandundu-ma la el. Din pacate, a venit acel moment in care am observat ca nu mai e prezent cu mine, era sec in explimare si asta ma intrista. Nu era deschis cu mine. Simteam ca ceva nu e in regula cu el dar nu-mi zicea. Isi pierdea focus-ul. Aici a inceput sa intervina gelozia. Tot daca il intrebam de multe ori "sunt un deranj pentru tine?" el: "niciodata". Am inceput sa-i reprosez ca ma tine doar de fatada, cand nu are ce face, ma baga in seam si ca ma minte. A luat-o ca pe o jignire. Cand am vazut ca din nou, vorbesc singura, am realizat ca am fost dura cu el si nu mi-am dat seama ca acest om poate sa fie atat de sensibil.
Am luat o pauza de 2 zile apoi i-am scris. O ora mi-a luat sa imi pun gandurile in acel mesaj, plangand si regretand enorm tot. El spunandu-mi: "nu inteleg de ce ai facut asta." Aia a fost in acea zi. Am mai adaugat unele chestii si... nu mi-a raspuns. Nu stiu ce sa cred. Am fost invidioasa ca mi-am pus tot sufletul si eu care credeam ca simte la fel ca mine. Habar n-am daca mai trebuie sa-i mai scriu. Deja a trecut o saptamana si nimic din partea lui. Am preferat sa nu-l mai deranjez si de data asta... consider ca mai bine e sa-l astept. Pentru faptul ca nu mi-a explicat ce simte si ce vrea, nu stiu cum sa actionez!
Ajutor! Cum sa procedez? Ma simt trista ca am putut sa alung un om asa ca el...

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Dar voi în afară de telefoane şi mesaje ştiţi să comunicaţi? Adică treaba aia când stai faţă în faţă cu cineva şi scoateţi cuvinte (din alea care ies din laringe).

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Lasa-l sa isi revina si sa se gandeasca mai bine,si tu ar trebui sa. faci, sa te gandesti daca ai gresit si tu cu ceva aici sau nu, ar fi chiar pacat sa va despartiti, pe bune, eu zic ca ar trebui sa va cereti scuze reciproc unul altuia si totul se va rezolva.