| Winners10 a întrebat:

Hello TPU!

Am si eu o cartela de telefon la Orange si imi da USIM inactiv...si nu imi arata cartela ca si cand ar fi bagata in telefon...si toate numele de telefon le am pe cartela, nu le am in telefon, si cum cartela nu mi-a arata care sti daca exista vreo metoda ca sa pot recupera numerele de telefon?cryingcryingcrying

Funda straight face

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
este posibil ca SIM-ul sa fie defect. Poti sa soliciti schimbarea lui la orice Orange Shop si de asemenea, poti solicita recuperarea/transferul contactelor pe noul SIM. Colegii nostri din magazin iti vor solicita cartea de identitate si cateva informatii inainte de a-ti oferi alt SIM. Aici pot sa verifici programul Shop-ului pe care vrei sa il vizitezi : http://www.orange.ro/shops/lista-magazinelor-Orange.html.
O zi buna,
Orange Helpers

2 răspunsuri:
| Diiaanna a răspuns:

Poate e defect telefonul, in acest caz poti sa pui cartela in alt telefon si sa iti scoti numerele..sau mergi la cei de la Orange si le spui ce problema ai si te rezolva.happyDaca s-a magnetizat cartela le ceri sa iti dea alta cartela cu acelasi numar si sa iti scoata de pe cartela veche toate numerele.

| ioliu a răspuns:

Da, numerele le poti recupera, te duci la Orange si le spui ca ti sa demagnetizat cartelatongue, incearca cartela si in alte telefoanewinking