| MariaRaiven200457 a întrebat:

Hello,TPU! Cum fac sa imi creasca parul mai repede. Imi creste foarte greuuu. Va rog, as vrea niste remedii cat de cat naturale. Gen nu sampoane sau spray uri de la magazine/farmaci

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste in functie de hormonii nostri, cam 1cm - 1.5 cm pe luna.
Daca te uiti in fiecare zi la par, te asigur ca nu vei observa nici o crestere, deoarece nu se intampla peste noapte.
Manaca sanatos si variat, ca corpul sa produca hormoni sanatosi si echilibrati, care ajuta la cresterea parului, unghiilor dar si la dezvoltarea armonioasa a corpului.

Poti folosii remedii naturale, dar sunt pentru intarirea firului de par, nu pentru accelerarea cresterii parului.
Uleiul cald de ricin, pus la radacina firului de par va ajuta, daca-l tii in cap 3-6 ore. La fel ajuta si masca cu ou si ulei de masline.
Ma repet, toate aceste tratamente ajuta la intarirea radacinii firului de par, nu la accelerarea cresterii parului, ca aceea se intampla numai hormonal.

1 răspuns:
| raMLesS a răspuns:

Incearca niste sampoane sau spray-uri de la magazine sau chiar farmacii, funda?