| buga456 a întrebat:

Hello TPU.

Cum tratez bulimia? Trebuie sa merg la Psiholog sau Psihiatru? Si pentru început, ar fi ok sa vorbesc cu psihologul scolii?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, vorbeste cu psihologul scolii si eventual du-te la un consult la un psihiatru. Posibil sa ai nevoie si de un tratament medicamentos + psihoterapie.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În primul rând ar trebui să faci efortul să rezolvi singură. specialiștii nu vor sta după tine să te învețe să fii disciplinată.

| Donsavas a răspuns:

Da,du te sa discuți cu psihologul școlii! Pentru buline se foloseste tratamentul psihiatric fiindca te scapa repede de mâncat compulsiv.

| buga456 explică (pentru Donsavas):

Sincer nu mananc mult, mamanc chiar putin dar tot simt vinovatia aia