| xCrazyGirl a întrebat:

Hello TPU big grin

As vrea sa-mi dati ceva sfaturi despre cum sa organizez un majorat perfect. Vreau sa fie ceva exagerat ceva ce nu a mai avut nimeni, as vrea sa-mi dati sfaturi de localuri si daca stiti salonuri de machiaj, par, sau mall-uri din Baia Mare happy vreau sa exagerati ca asta imi place dar costul sa fie maxim 40-50 de milioane, nu mai mult. big grin. Vreau multe idei, foarte multe

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Nu sunt din Baia Mare ca sa te ajut cu localuri pentru aranjarea parului, machiajului sau mall-uri, dar te pot ajuta cu organizarea si cum sa arate totul. In primul rand, cu un asemenea buget, presupun ca nu il vei face acasa, deci poti opta pentru un pub, il poti inchiria pe tot, sau un simplu restaurant. Daca ai mult invitati, ai grija la meniu, sa fie cat mai variat cu multe platouri specific romanesc, dar si cu multe noutati. Poti sa ai o fantana cu ciocolata, sau doar un colt aranjat de unde se servesc dulciurile.Sala ti-as putea spune sa o decorezi cumva ca tot tavanul sa fie acoperit de baloane, chiar ar fi frumos. Scaunele le-ai putea imbraca ca la nunta ma refer, in culorile tale preferate. Poti alege insa o tema specifica a majoratului, si il poti organiza drept ca un bal. Le poti spune invitatilor cum sa vina, cu ce, si sa se pregateasca in vreun anumit mod. Incearca sa aduci o formatie live, dar nu uita si de traditionalul winamp cu muzica laughing. Poti organiza si un mic concurs la ziua ta, bineinteles ca in favoarea ta. Tortul sa fie cat mai mare si sa scrie pe el cate ceva, cate o urare ceva, sau pur si simplu unul cu niste produse de machiaj facute din fondant si sa para reale. Nu exagera cu imbracamintea aia. Opteaza pentru par ceva simplu,niste onduleuri naturale ar fi frumoase,si o rochita scurta ar fi ok,dar nu neagra, ca nu e o inmormantare, ci o petrecere in toata regula! Niste pantofi cu toc inalt de data asta se potrivesc, esti majora doar, dar nu exagera, nu cred ca vrei sa te asemeni drept o piti! Rochita sa fie cat mai simpla, si eventual daca ai corp frumos, poate fii mulata. Daca nu, scurta in fata si lunga in fata, ar fi ok. Sper ca te-am ajutat. Si in privinta machiajului, ceva natural. Sunt sigura ca esti frumoasa happy. LA multi de pe acum si din partea mea.

| xCrazyGirl explică (pentru Florenta16):

Imi place foarte mult ideea ta, aseara am cautat cate ceva pe net despre imbracaminte (machiajul nu l-am decis dar cred ca imi pun si gene false) am pus pozele impreuna si pe pagina happy as vrea sa-mi zici ce crezi despre top-ul asta (pantofii negri big grin)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copila plina de bani si de fite. Cand vei invata tu ce inseamna cu adevarat viata? Auzi la ea, majorat de 40 de milioane. Tata munceste 2 luni pentru banii astia. Daca tot aveti bani folositii si voi cu cap nu pe petreceri fitoase la care majoritatea oamenilor o sa vina pentru luxul oferit si nu pentru ca le pasa de tine.

| Florenta16 a răspuns:

Hm, chiar daca faci sau ai facut 18 ani, iti spun sincer ca rochia nu cred ca asta ar fi cea care te-ar avantaja, pentru ca mi se pare pur si simplu prea incarcata. in schimb pantofii si parul sunt ok, imi plac. Cauta o rochita la fel, cu trena lunga in spate, dar nu stiu, ceva mai lejer si mai putin incarcat. Ii va da o nuanta de delicatete :)
poti opta pentru astea, uite :
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| xCrazyGirl explică (pentru Florenta16):

Mda. asta e decenta http://www.google.ro/......tp?/imgres dar de ce crezi ca nu e bine aia care am ales eu? si daca e prea incarcata macar o sa se vada ca sunt eu subiectul majoratului (majoratul nu il fac inca dar ma pregatesc intre timp)

| Florenta16 a răspuns (pentru xCrazyGirl):

Asta este perfecta. Si cealaltal, chair daca vrei sa iesi in evidenta, crede-ma ca te face o altfel de fata, nu vreau sa zic de care. este mult prea de. nu stiu cum sa ma exprim sa nu jignesc.

| xCrazyGirl explică (pentru Florenta16):

Aah laughing am inteles, oricum mersi happy