| Anonima26985 a întrebat:

In trecut eu mă înțelegeam super bine cu colege mele și aveam și un bff super! De un an încoace bff-ul meu a găsit o alta fata și acum se înțelege mai bine cu ea! Nu m-a deranjat extraordinar de tare asta și am continuat să fiu prietena cu toate! Dar in timp fostul meu bff nu mă mai baga deloc în seamă! Țin să menționez că am note foarte bune la școală și de multe ori le dau temele, le explic etc! Ajunsesem sa fiu buna doar pentru teme, și oricum mă invidiază că am note bune și că mă înțeleg cu profesorii și dacă eu vorbesc cu un băiat etc! Nu-i nimic am trecut și peste asta și am continuat să fiu prietena cu ele! Eu sunt o fata amabilă și cuminte și chiar vreau sa învăț și să am un viitor! Restul fetelor nu vor asta ele umbla cu câte 3 băieți,se prostesc,comentează,bârfesc,sunt nesimțite și de multe ori profita de bunătatea mea! Eu îmi găsisem intre timp doua fete(din alta clasa) cu care mă înțeleg bine și vorbim chiar orice și ne ajutam și ne respectăm! Și îmi petrec timpul mai mult cu cele două decât cu colegele mele (care nu mă bagă în seamă niciodată,sunt ca niste marionete care fac tot ce zice fostul meu bff : dacă bff-ul chiulește chiulesc toate, dacă bff-ul își cumpără ceva își cumpără toate; și eu am personalitate și nu stau după ce face una sau alta și de asta m-am distanțat de ele ). Acum că stau mai mult cu cele două colegele mele nu mai vorbesc deloc cu mine și sau supărat și în clasa stau singura (mai vorbesc cu colegi deoarece și băieții din clasa mea sunt de treabă dar atât! Și ele sau supărat pe mine și mă simt puțin nasol dar cumva cred că așa e mai bine! Eu vreau să îmi continui școala, sa fac facultate in viitor, mă voi căsători cu unul singur, vreau sa am un serviciu și sunt și destul de cu bun simț și educata! Voi ce credeți procedez bine că m-am îndepărtat de ele sau nu? Voi cum ați fi procedat! Va rog chiar mă simt super nașpa sa stau singura in clasa!
Mulțumesc celor ce și-au rupt din timp și mau ascultat!

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ai spus că mai vorbeşti cu băieţii din clasă, că ei sunt de treabă. Înseamnă că nu eşti chiar singură. Iar fetele alea, dacă sunt de slabă calitate, bucură-te că nu te bagă în seamă. Dacă te-ar băga în seamă, te-ar atrage în cercul lor şi ai avea toate şansele să te degradezi şi tu. Ştii cum e, dacă bagi un măr bun într-o ladă cu mere stricate, se va strica şi el. happy

| sabin89 a răspuns:

Înţeleg. happy

| Elena9328 a răspuns:

Bună. E foarte bine ceea ce ai făcut, nu ai nevoie de așa prieteni. Cum ai spus că vrei să ți continui școala. Foarte bine. Fiindcă crede-ma e foarte greu când vrei ceva și trebuie să ceri de la părinți, și ei poate au sau nu. Așa nu trebuie sa mai depinzi de nimeni. Cel care ți e prieten adevărat, nu ți cere nimic în schimb, și nu te duce pe un drum greșit. Ai grijă de tine și lasă i in colo. Ai timp să ți faci la prieteni o grămadă. Dar sincer 2 sunt suficienti. Axeaza te pe școală.

| Anonima26985 explică (pentru Elena9328):

Mă bucur că mai e cineva de aceeași părere cu a mea!

| Elena9328 a răspuns (pentru Anonima26985):

Te pup.

| Anonima26985 explică (pentru Elena9328):

Și eu! Acum mai trebuie să mă obișnuiesc că nimeni din clasa nu vorbește cu mine...

| Elena9328 a răspuns (pentru Anonima26985):

O sa vorbească. Hai sa vezi. Însă când vine și te întreabă de teme și astea spune le"Parca nu vorbești cu mine.".

| Anonima26985 explică (pentru Elena9328):

Am sa încerc dar sunt

| munteanuionvictor a răspuns:

E bine să ai ca prieteni doar persoane de care ești mulțumită și te înțeleg. Eu cred că ai făcut bine.

| Anonima26985 explică (pentru munteanuionvictor):

Sunt incantata sa vad persoane cu aceeași părere