| Anonima26985 a întrebat:

Hello TPU! Vă implor, ajutați-mă (pregătiți-va de un mega roman, încâlcit )
Deci deci deci. Acum doi ani l-am cunoscut pe bff-ul fratelui meu mai mare cu 2 ani.La început nu aveam nicio treabă cu el,dar după un timp a început să îmi placă foarte mult băiatul! Am ajuns sa îl iubesc!
Și nah,un an am fost atât de nesigură pe sentimentele mele și eram atât de timidă încât nu îi scriam,nu vorbeam,nici nu mă uitam la el!
Anul viitor când am intrat în noul an scolar,m-am hotărât că ar trebui sa incerc totuși,deoarece o vara întreaga numai la băiatul acela mi-a stat gândul! Și am inceput să îl privesc,și mă privea și el,și nu pot descrie ce simțeam în momentele în care ne priveam in ochi adânc! Totul începea să se complice,nu știu cum se făcea că prietenii noștri făceau glume pe seama noastră (da,habar nu am cum au reușit să afle că,cel puțin eu,îl plăceam ). Câteodată îmi zâmbea sau ridica așa sprâncenele cum fac băieții când cică sunt atrași de o fata.Și așa trecea timpul,noi ne priveam și eu nu am mai suportat tăcerea! Am inceput sa ii scriu pe messenger,ca sa nu îl deranjez la școală.Și vorbeam ok,ne răspundeam frumos,câteodată eu mai glumeam și el punea emojiuri de alea cu râs deși nu erau cele mai reușite glume! M-a impresionat că în noaptea dintre ani și-a adus aminte și mi-a urat La multi ani! Decurgea binișor totul! Câteodată voia să mă ajute,îmi lua apărarea,la adevăr și provocare l-am îmbrățișat și sa făcut roșu tot ????????! Făcea orice sa atragă atenția daca eram prin preajma, la ora de sport eram curioasa care băiat face cel mai bine și mai multe ridicări și restul sau făcut de tot rahatul, el cred că a făcut 10 ridicări in 3 secunde ????????????,și îmi zâmbea așa frumos, totul pentru a mă impresiona parcă!
Timpul trece, vine 1 martie, cum e obieceiul la noi fetele dau mărțișor băieților! Și mi-am făcut mult curaj și m-am dus și i-am dat un mărțișor cu doi porumbei sărutându-se,dar el nu sa supărat, din contra îmi mega zâmbea și într-un fel râdea puțin și era iarăși roșu! Cred că cel mai frumos lucru din lume sa întâmplat după, pe 8 martie când mi-a dat înapoi milka și eu (prostuță )am incercat să îl pup! Dar sa super emoționat și intimidat plus că toți colegii mei puneau presiune pe răspunsul lui, și nah m-a refuzat! După 2 pauze,vine el la mine și a început să își ceara scuze,și că nu voia să mă supere (adevărul e că îmi venea să îi dau foc de nervii ce mi ia făcut )și a alergat doua holuri după mine,și după în clasa am cedat într-un final și l-am iertat,și l-am pupat! Ziua aceea a fost cea mai frumoasa din viața mea! Dar logic că după! inclusiv profesori,diriginți ) își cam băteau joc de noi (dar simpatic) și unii elevi chiar ne credeau împreună,am impresia.
Și a mai trecut timpul,și am făcut cea mai mare greșeală a mea! Considerăm că e momentul,și nu am mai putut ține în mine și i-am spus că îl plac(pe chat,pentru că în viața reală nu as fi făcut-o niciodată)! Dar răspunsul lui nu a fost tocmai mulțumitor,mi-a zis,,mi-am dat seama,, și mi-a pus două ????????.
Un timp se răcise,mi-am dat seama că fusesem prea directă și am părut obsedata iar un timp nu l-am mai băgat în seamă.A fost nevoie de asta deoarece înțeleg că cu toții avem nevoie de timp și spațiu! Apoi totul redevenise cute,se uita la mine,era atent la mine,era din nou drăguț,mă privea non stop super frumos și blând, și știți voi (unii) acea privire pătrunzătoare care îți transmite ceva!????????
Eu de fel sunt o persoana super geloasa și el urmează să aibă ultimul clopotel! Înțeleg că diriginta lor vrea să facă ceva drăguț, dar eu nu mă prea împac cu ideea ca el sa danseze 16 minute dans(vals,tango,baladă,și fel de fel combinate intr-un singur dans )cu o alta fată! Acea fata e prietena mea dar pur și simplu eu nu pot accepta asta,oricât de neimportantă ar fi pentru ei (el și fata cu care dansează ).Și cum spuneam la inceput,e bff-ul fratelui meu,și sunt în aceeași clasă ) și ar cam trebui sa merg la ultimul clopoțel deoarece e fratele meu,și ar fi frumoasa festivitatea dar totuși m-am decis sa nu merg,de teama sa nu fac vreo criza de gelozie pe acolo (nu știu,nu mă pot controla,iertați-mă).Dar cred că aș trece și peste asta,doar că acum primesc niste zvonuri super tâmpite despre cum ba i-ar placea nu știu ce fel de fete,ba are una simțiți că cică ar place-o pe ea (deși nu prea cred,sau habar n-am ????????????),și sunt bulversată total,nu știu ce să mai cred despre el și simt că înnebunesc! Și din cauza asta l-am cam ignorat și cred că sa supărat,și acum câteva zile ne uitam unul la altul,dar eu ii evitam foarte des privirea,azi aud de la prietenii comuni,,te-a observat... că te holbai la el și când se uita la tine lăsai repede capul jos,,. Asta ma băgat automat în depresie,deoarece e un lucru rău,nu? Că nici nu mai disting binele de rău!
Îmi pare rău că m-am lungit atât,dacă ați avea vreun sfat in legătură cu situația mea v-as fi recunoscătoare deoarece sunt in depresie și simt că nimeni nu înțelege aceasta problema,azi eram singura in casa și efectiv m-am pus în genunchi și am început să plâng! Mă distruge,multi îmi spun că nu merita o fata ca mine (nu vreau să mă laud dar sunt tocilara,sunt și drăguță,pitică,multi îmi spun că le înseninez ziua deoarece din cauza,,îndrăgostirii,, împrăștii foarte multa energie pozitivă,eu cred că iubirea ma schimbat in bine )că nu merita o fata așa ca mine sa se termine pentru un băiat! Dar doar eu știu cât îl iubesc și ce am simțit în unele momente și cum mă simt!
Fără hate(nu îmi agravați situația ),dau fundița,vă implor urgent, sfaturi, ce sa fac?????????

1 răspuns:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. cauta sa vorbesti cu el, intre patru ochi. 2. fa-l sa inteleaga ce simti tu si sa spuna c e ganduri are el cu tine. 3. iubirile vin si pleaca; tu trebuie sa Ramai Acelasi OM Minunat!