| al3k1 a întrebat:

Hello! :* Vreau si eu niste statusuri, ceva ce pot pune la status, sau descriere pentru pose love struck
Dau funda pentru cele mai multe :*.

4 răspunsuri:
| Rubiiiii a răspuns:

Suntem toti pentru unul, unul pentru toti
Sa ne desparti nu poti cum nu desparti pe Ali Baba de hoti

Multi, nu ma cunosc dar mai multa lume stie
Ca sunt o caramida ce face parte din temelie.

Viata mi-a dat o lectie, tot ea m`a intepat
E prima tarfa care m`a facut sa plang cu`adevarat

Ti-am vazut mersul, parca mergeai pe covorul rosu
Plina de figuri c-ai coborat din BMW-ul lu mosu : -J

Cand oamenii imi spun ca am acel ceva...Eu le spun ca acel ceva esti TU!
Si sti asta...

O Saptamana te`ai drogat urmeaza` o luna`n spital
Crezi ca lumea`i a ta` cand esti in ultimu` hal

Tragi fum dupa fum te-ascunzi in ceata mereu
Ca` sa-ti fie mai usor cand de fapt iti a fi` mai greu

Timpul` trece repede nu il poti opri`.
Chiar de vrei sa` uiti iti vei aminti`.

Stiu ca nu-i bine, stiu ca esti fructul oprit
Dar ce nu am voie... ma ambitioneaza-n inzecit

Ai stiut cum sunt. Si totusi m-ai acceptat.
Poate ca-am gresit, tu totusi m-ai iertat.

Eu rad, el plange si ma priveste intr-o doara
Ca toata povestea asta e visul lui stupïd de aseara!

Si stiu ca, nu te iubesti asa cum te-am iubit eu
Si stiu ca, vii la mine acum fiindca ti-e greu : -J

Ramai cu ea stii ca tu aï ales
Eu am acum drumul meu, al tau e-n celelalt sens : -J

Nu-ti trebuie regrete timpul e scurt
Au fost bune si rele ce ti-au placut sau te-au durut

➸ Viata nu e curva, e doar infidela. Iarta`ma sau pleaca sau mori. C`am gresit o singura data`n viata. de 7 ori!

➸ Par frumoase, aproape culte, Atat de proaste si din ce in ce mai multe!

➸ Adevarul costa scump spun, ti-l permiti! Esti in stare sa-l infrunti sau vrei sa-l eviti? Ai facut lucruri pe care acum le regreti, daca nu inveti din greseli o sa le repeti.

➸ Vreau doua cai bune in viata pe care sa merg si`n felu' asta sa nu mai trebuiasca sa aleg. Vreau doua pantere negre din balconu' meu sa raga sa auda toti cat de salbatica`i muzica neagra.

➸ Multe barfe, multe tarfe. Asta`i viata `! ` Cand te gandesti la ele te apuca greata. Daca vrei iti dam noi subiect de barfa: " Viata`i ce`a mai scumpa tarfa

Poate c-a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie
Sincer, n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie

Si spun la final ca tot mai vrei ceva
Primesti un sut in fund sa dispari din viata mea

Prima oara mi-ai cerut un foc dar nu aveam
Si-acum regret ca nu ti-am dat de-atunci foc cu orice gaseam

Ai zis ca mai vrei o sansa s-arati ca nu esti ce pari
Si ti-am dat, doar un minut sa dispari

Nu te mai suport nu mai vreau sa te vad deloc
Nu mai pot sa traiesc cu tine in acelasi loc, in acelasi bloc,

Si ma arde ura atunci cand te vad ca-ntreci masura
Cand te vad ca te intinzi cu gluma si nu-ti tace gura

Si am iesit din vraja fara chef de glume
Cand am aflat ca iti faceai de cap cu multa lume

Speriat de viitor si trist de trecut, nemultumit de prezent
Si c-am pierdut ceea ce-am avut

Mi-am descoperit fericirea in propria durere
Mi-am riscat tristetea printre runde de tacere

Chiar si cu ochii inchisi, inca te zaresc, caci amintirile, nu ma lasa sa traiesc

Pierdut in zare amintirile raman
Chiar daca iubirea voastra moare

Nu stiu cum o sa fie, nu stiu daca o sa pot
Sa privesc in urma si sa spun "asta a fost"

De totul se scurge si timpul de noi fuge
Ia-ma de mana, impreuna-l vom ajunge

Am luptat am incercat, desi iubirea nu s-a stins
Am trait un vis frumos, dar destinul ne-a invins

O iubesti si stii ca nu o poti avea decat in vise,
si se - pare ca In lumea ta fericirea e un tonomat cu fise

dar ce ai spune daca iti zic ca am o precizie minima
si cutitul de la spate vrea la tine in inima

nu-mi zambi asa frumos nu te uita asa la mine
de data asta nu glumesc o sa fac ce-i bine

priveste ma adanc in ochi vreau sa ma sti asa cum sunt
locul tau nu e sub mine, locul tau e sub pamant

mai ti minte banca noastra si multe la fel de seci
eu n-am uitat si de aia ti-am facut acolo loc de veci

sti ca vorbele tale nu au sens acum,
totul e scrum acum, asculta ce spun : -J

asta a fost iubire pura dar s-a transformat in ura

vreau amintirile, minutele, secundele inapoi,
vreau tot ce a fost al nostru sa ramana intre noi

nu mai spune nimic, mereu ai spus ce ai vrut,
acum e randul meu ca sa pun punct

Nu te mai am, ai plecat,
Tu pe drumul tau, eu pe al meu
Nu ai privit inapoi,
Nepasator cum ai fost mereu

Credeam ca si pe tine te-am pierdut, la-nceput
Dar mi-am dat seama ca
Nu poti pierde ceva ce n-ai avut

caterinca, era prima saptamana
a trecut o luna, nu mai e gluma
viata-n doi acum nu mai e atat de dura

Zambesc, imi aprind tigara, te privesc
Iti spun ca plec, tu imi zici te iubesc

n-am de gand sa stau in preajma ta
Mult rau mi-ai facut ca sa mai pot sta

S-a terminat demult, nu mai e acelasi lucru
Am inghitit prea mult si a venit timpul sa scuip

| Deea a răspuns:

Nu cu ochii se poate vedea in intuneric/
• Privirea Mea Nu Sparge Gheata ;> ~ Dar Pe Tine Te Face Bucati love struck !•]
iesiri prin oras,barfe,tot felul, la petreceri la care se aduna tot carteru' mai tarziu urma sa iti faci loc printre artiste cu poze sexy pentru cele mai tari reviste♥:
Sunt Dulce Rau Pe Placul tau[__]De Aia Mori De Dragul Meu____Am Suflet Bun Si Nu Sunt Hoata[-______iTi'Aduc Zambetu' Pe Fata""
Zambeste suav , are privirea de fOc.E dulce si O iubesti, stii bine...Dar ea, deja nu se mai gandeste la tine. Fiindca a gasit pe altu` care O ` apreciaza mai bine ! love struck"
Esti jalnica si o stii prea bine.Nu ma uri ca sunt mai buna ca tine.Uraste-ma ca prietenul tau intoarce capul dupa mine si atunci cand e cu tine.
n zambet schitzat dar bine plasat poate dovedi de fapt cine esti cu adevarat.Un zambet aratat persoanei potrivite poate lasa in urma momente inedite smug
Daca nu esti tu. ti-am spus. mereu va fi ALTU` Inainte sa fii tu, ghici ce? A fost ALTU`
Cand femeia spune "Nu", insemana "Poate", cand spune "Poate", inseamna "Da". Si daca spune "Da", Inseamna ca nu-i femeie!"
N-am crezut niciodata-n filme.Cele mai mari pretentii le-am avut de la mine.unde sunt acum ma simt in siguranta,lasand in urma mea ganduri de dimineata sad
iata e scurta,incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti"
a e Barbie altele vor sa o imite La cat de scumpa este Barbie nu prea isi pot permite happy
Daca eu voi plange si tu vei zambii inseamna ca eu m-am bucurat de placerea de a iubii si tu nu te-ai bucurat de nimic.":X Unde Te Duci Iubirea Mea :O? Dupa Altu Viata Mea :
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta.
Zi de zi isi rujeaza pe buze zambetu` ei minunat.Da` nici azi nu s`a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat .
Ei spun ca nimeni nu e perfect,apoi spun ca practica te duce la perfectiune.as vrea sa se hotarasca.
Ce poate fi mai tentant decat ceea ce nu ai? batting eyelashes[Si daca te iau mai tare,Facem pariu ca te pierzi la prima strigare?:
Esti unul din cazurile dese de barbati,care afiseaza sentimente pentru interese !
υ luαm τoτυl in sεrios si τu τε jucαi dε`α iυbirεα.αm inversατ rolurilε.αqm τu iεi τοτul in sεrios si ευ mα joc cu sεnτimεnτεlε ταlε."
"In 5 minute ne-am cunoscut cat altii intr-o luna.ai si o parte intunecata.mie mi se pare buna thinking
Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata, foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi.
Se poarta alb,se poarta verde . Se poarta iar cabriolete . Dungi,buline,flori si zebre. Se poarta satenele destepte !
'o sa mai simt pentru altu ce'am simtit pentru tine .am invatat ca dupa'un'altu .tot un altu vine.aceleasi replici .acelasi TE IUBESC .acelasi mi'e dor de tine te doresc.
Nu estiprimu care`nCearca sa ma schimbe`n repetate randuri ,dar` estiprimu care intr-un final m`a puS pe ganduri love struck""
Cand zic gata , pai chiar e gata ! N`o sa sterg tot ca sa`ti iert fapta. Sunt solutii , exista mereu altu`.
"Din orgoliu nu-i vei spune, C-a lasat in urma lui. un suflet gol.
n vise apar doar ingeri si fete frumoase.In realitate doar i si tarfe proaste.
Multumita si mandra de mine, pentru voi astea care ma vorbesc de "bine"!
• Poate nu pui pret p zambetull ce ti`l ofeer in fiecaree zii.dar atunci kand nu iti voi zambii .fii sigur ca iti va lipsi.
Ies din cadrul tau si iti dovedesc ca traiesc intens,ca am succes!N`are rost sa ma mai minti frumos,stii.totul are un cost!Tu vei fi mereu un fost model de exemplu prost"
u toti suntem de acord cu frumusetea interioara.Si totusi lesinam dupa ambalaj!
Si e constient ca nu imi face bine, dar orgoliul lui e mai presus de iubire !
Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil sa si-l petreaca pe al lui cu mine.
In dragoste ,este mai usor sa renunti la sentimente decat sa pierzi o obisnuinta!"
In lipsa iertarii.lasa sa vina uitarea!"
Permeabila demonie,tristetea este ruina indirecta a moralei.

| ExpoLOGO a răspuns:

Aici gasesti super multe statusuri -> http://yahoo-check.info/statusuri.html

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute