| justme_2012 a întrebat:

HELP! am la matematica o problema destul de ciudata si am nevoie de ajutorbig grinplz!
suna cam asa:aflati apotema, inaltimea, arila laterala si aria totala ale unui trunchi de piramida patrulatera regulata cu latura bazei mari de 20cm, latura bazei mici de 4cm si muchia laterala de 17 cm
fundahappy

1 răspuns:
| TiffanyxSxColor a răspuns:

Buna!
Ca sa aflii tot ce'ai spus tu mai sus trebuie sa stii ceva teorie si formule! http://www.mateonline.net/ uite aici un site dupa care poti sa te inspiri, ca sa zic asa!

Bafta!:*