| HelpBoy a întrebat:

Help am o problema mare cu pc
Deci nu imi merge sa mai bag windows in el
Adica dupa ce se copiaza filele si da un restart imi apare scris
ERROR LOADING OPERATING SYSTEM am incercat mai multe windosuri dar degeba CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

1. E posibil sa ai o problema de la hard disk cauta sa il formatezi "pe bune" adica full format apoi fa 2 partitii una de maxim 20 gb unde sa bagi windowsu si una cu restul fisierelor
apoi 2 umbla pe la RAM, adica scoate una din placute (daca ai 2 ) si incearc asa
daca tot nu merge
3. vezi daca cumva Hard disk-ul tau e pe SATA si cauta in BIOS setare pentru hard disk ahci sau compatible da pe compatible.
4. Apeleaza la unu din sutele de 'experti' ce ti-l repara cu placere pentru vreo 50 lei